6 tipov kam v Dubaji s deťmi

Publikované 26.11.2019

Dubaj môže pôsobiť ako chaotická metropola, ktorá nie je vhodná pre deti, avšak opak je pravdou. Od novembra do marca je nejvhodnejšia doba pre oddych v tejto fascinujúcej metropole.  Nechajte sa preto inšpirovať našimi tipmi.

Safari na jeepoch v dubajskej púšti

V rámci jednodňového výletu môžete navštíviť napríklad beduínsky stan. V návšteve je zahrnutá tradičná večera alebo jazda na ťave. V stane môžete zažiť malovanie hennou alebo brušné tanečnice. Púšť môžete preskúmať aj na štvorkolke, čo bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre staršie deti.

Návšteva arabských trhov

Nezabudnuteľným zážitkom pre deti môže byť aj návšteva trhov v Dubaji. Hlavne toho pôvodného, ktorý má názov Deira Souks. V minulosti mal Dubaj polohu na trase predaja korenia a trh ešte aj dnes voní na každom kroku inak. Celý trh hrá neskutočnými farbami navyše ľudia sú tu veľmi milý, čo zaručí nezbudnuteľnú atmosféru.

Vyhľad z Burj Khalifa

Najvyššia budova do roku 2008 ponúka rovno dve výhliadkové platformy s výhľadom na jedinečné mesto a všade obklopujúcu púšť. Dole môžete pozerať z 124. a z 148. poschodia a rozhodne Vám to poskytne jedinečný výhľad.

Návšteva Dubai Mall

Dubai Mall je najväčšie nákupné centrum na svete, kde si zábavu nájde fakt každý. Okrem obrovského počtu obchodov tu nájdete park virtuálnej reality, ľadovú dráhu olympijskej veľkosti a letecký simulátor. Pre mladšie deti je v ponuke KidZania, Caboodle nebo Hysteria. Lístky kúpite pri vstupe do Burj Khalifa. V Dubai Mall je dokonca celé poschodie, ktoré je vyhradené iba pre detské obchody, kde nájdete všetko od oblečenia až po doplnky od svetoznámých značiek. Akurát vo výkladoch nie sú uvedené ceny, ale Vám ich predavači na vyžiadanie radi poskytnú. Nájdete tu aj hračkárstva ako Hamleys a Nickleodeon. Medzi obchodmi môžete jazdiť na čiernych golfových vozíkoch, kým deti vo farebnom vláčiku.

Návšteva najväčšieho akvária na svete

Toto akvárium sa nachádza priamo vo vnútri Dubai Mall a žije v ňom viac ako 33 000 živočíchov, z toho tak 400 žralokov. V akváriu uvidíte aj najväčšie okno a to dluhé 32,8 metrov a 8,3 metrov vysoké. Môžete sa prejsť tiež dlhým tunelom, kde uvidíte morské zvieratá zo všetkých strán. To všetko úplne zadarmo.

Vodný park a akvárium Atlantis

Vodný park Aquaventure patrí k hotelu Atlantis The Palm. V obrovskom vodnom parku je niekoľko šmykľaviek, ktoré sú príjemne v tieni obrovských pálm. Areál je tiež plný preliezačiek, lán, ktorými sa môžete hojdať ako Tarzan alebo kúpacích bazénikov a atrakcií pre najmenších. Medzi jedinečné zážitky patrí strmá šmykľavka, ktorá končí v tuneli, kde ste zo strán obklopení žralokmi. Následne môžete ísť do Lost Chambers Aquarium. Dostanete sa do presklených miestností, z ktorých uvidíte podmorský život na tému stratená Atlantída. V miestnostiach si môžete sadnúť na vankúše a následne sledovať fascinujúci podmorský svet. Uvidíte žraloky, manty, klauna očkatého alebo morské koníky.

Nejlepšie rodinné hotely

Emirates Grand Hotel

DoubleTree by Hilton Jumeirah Beach Hotel

Atlantis the Palm

Habtoor Grand Resort