Cancún – perla východného Mexika

Publikované 07.09.2014

Cancún môžete nájsť na polostrove Yucatán na východe Mexika. Toto turistické letovisko bolo až do sedemdesiatych rokov minulého storočia malou rybárskou dedinkou. Od týchto čias sa však rozrástlo do pulzujúceho mesta, ktoré láka turistov z celého sveta.Čaká tu na vás ideálne podnebie – slnko a vysoké teploty. Tešiť sa môžete na jedinečnú mexickú atmosféru a vysoký turistický komfort.

Cancún je rozdelený na dve oblasti – samotné mesto a ostrov. Každá táto oblasť je pre turistov veľmi atraktívna. Známejší je však ostrov Cancún. Je 18 kilometrov dlhý a s pevninou je spojený dvomi mostami. Nájsť tu môžete krásne pláže a hotely. Medzi najznámejšie a najvyhľadávanejšie pláže patrí Playa Lindy a Playa Tortugas. Tieto pláže sú verejné. Ďalej na ostrove môžete navštíviť aj mayskú lokalitu El Rey s pyramídami a dvoma námestiami.

Cancún je tiež vyhľadávaným centrom potápačov. Vyskúšať si môžete tiež najrôznejšie vodné športy. Na milovníkov golfu tu čakajú hneď dve golfové ihriská. V centre môžete navštíviť napríklad Museum de Antropologia so zbierkami mayského a „predkolumbovského“ umenia. Na svoje si tu prídu aj milovníci rušného nočného života. S Airstop.sk môžete navštíviť Mexiko v priebehu celého roku.