Dovolenka na Korfu

Publikované 04.05.2016

Smaragdový ostrov Korfu sa označuje za jeden z najkrajších a zároveň najzelenších gréckych ostrovov. Ak vás teda láka jedinečná príroda pre strávenie príjemnej dovolenky, bude Korfu tou správnou voľbou.

Na Korfu môžete nájsť stovky či tisíce zaujímavých druhov rastlín a živočíchov. Okrem krásnej prírody však na Korfu nájdete výborne vybavené turistické letoviská, kde sa o vás pri vašej dovolenke postarajú ako o kráľov. Dovolenka na Korfu s nemeckými cestovnými kanceláriami je tou najlepšou voľbou.

Na čo iné sa môžete pri návšteve Korfu tešiť? Celé pobrežie tohto ostrova je lemované jedinečnými plážami. Tieto pláže sú pieskové, ale aj kamienkové. Môžete si tak nájsť pláž s povrchom, ktorý vám bude vyhovovať. Na plážach si užijete množstvo zábavy. Nájsť si však môžete aj odľahlejšie lokality, kde budete môcť nerušene relaxovať. Korfu je výborným miestom aj na rybárčenie alebo potápanie.

Vydajte sa na Korfu do jedného z najkrajších letovísk v Európe. Vybrať si môžete napríklad letoviská Arillas, Dassia, Acharavi a ďalšie. Odporúčame si na mieste zapožičať automobil a precestovať tento jedinečný ostrov po vlastnej osi. Spoznáte tak mnoho zaujímavých miest. Smaragdový ostrov vás určite očarí svojim netradičným kúzlom. Korfu si okrem iného obľúbila aj rakúska cisárovná Sissi.