Grécko - ostrov Kos

Publikované 12.03.2016

Vydajte sa s nami objavovať krásy gréckeho ostrova Kos, ktorý je u slovenských klientov čoraz viac obľúbený.Ostrov Kos dokáže uspokojiť väčšinu turistov, pretože sa na tomto malom ostrove (na dĺžku meria iba 45 km) môžete stretnúť s bohatou históriou i s príjemným relaxom. A vďaka nemeckým cestovným kanceláriám sa dočkáte toho najvyššieho možného komfortu.

Najväčším lákadlom ostrova Kos sú, samozrejme, pieskové pláže, ktoré obmýva priezračná čistá voda. Aj z tohto dôvodu práve sem každoročne mieria turisti z celého sveta, aby si mohli na svojej dovolenke naozaj odpočinúť. Z ostrova Kos môžete vďaka jeho strategickej polohe podniknúť výlety loďou na neďaleké grécke ostrovy, ale napríklad aj k tureckým brehom (vzdialenosť k nim nie je ani 5 km).

Kos bol domovom otca všetkých lekárov - Hippokrata. Práve tu teda môžete nájsť slávny Hippokratov platan, o ktorom sa traduje, že ho zasadil a vyučoval pod ním svojich žiakov. Strom sa nachádza v blízkosti Hradu rytierov Rádu sv. Jána a je najnavštevovanejšou antickou pamiatkou celého ostrova. Ak máte radi antické pamiatky, iste by ste nemali zabudnúť na Asklepion, starú antickú nemocnicu, v ktorej údajne pôsobil aj samotný Hippokrates.

Pre prechádzky je ostrov Kos ako stvorený, pretože ide o rovinatý ostrov. Jedinou výnimkou je menší kopec, jeho najčastejšie uvádzaná nadmorská výška je 846 m. vychutnajte si teda príjemné večery prechádzkami po ostrove. Je to príjemná zmena k ničnerobeniu na plážach.