Maledivy lacno? S nami je to možné.

Publikované 06.05.2015

Maledivy – to nie sú len nekonečné pláže, koralové ostrovčeky a priezračné more. Môžete tu nájsť taktiež historicky cenné miesta, ktoré uchvátia každého cestovateľa. Hlavné mesto Male je ozajstným centrom celého súostrovia. Ide o stred ekonomiky, obchodu i kultúry. Sídlia tu všetky vládne inštitúcie. Male sa môže pýšiť tiež radou historických pamiatok a múzeí.

Na Maledivy sa väčšinoou vydávajú milovníci potápania, ktorým táto destinácia ponúka mnoho intenzívnych zážitkov. Male však má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Svoju dovolenku si môžete naplánovať tak, že strávite pár dní pri mori a pár dní v Male. Male patrí medzi miesta s vôbec najväčšou hustotou zaľudnenia v Ázii, a tak ide o skutočne pulzujúcu metropolu. Zájsť si môžete taktiež na nákupy na miestne trhy, kde na vás čaká jedinečná atmosféra.

Medzi najvyhľadávanejšie pamiatky v Male patria dve známe mešity - Hukuru Miskiiy a Piatková mešita. Piatková mešita je najväčšia mešita na Maledivách. Obe stavby sú dominantami celej oblasti a patria k tým najkrajším stavbám v Male vôbec. Male ponúka aj mnoho možností pre príjemné prechádzky. Ku všetkým hlavným pamiatkam a zaujímavým miestam sa dostanete bez problémov peši.