Ostrov Tenerife - romantika, ktorú musíte zažiť

Publikované 14.06.2016

Ostrov večnej jari – takto je označovaný jeden z Kanárskych ostrovov – ostrov Tenerife. Miestna príjemná klíma má vplyv na prírodu, ktorá celému ostrovu dodáva jedinečnú atmosféru. Ostrov Tenerife je často nazývaný aj najzelenší ostrov. Rovnako ako i na ďalších Kanárskych ostrovoch tu nájdete krajinu, ktorú vytvárala vulkanická činnosť. Terén tohto ostrova je veľmi členitý – od rovného pobrežia až po vysoké hory.

Tenerife je taktiež skvelým miestom pre milovníkov športu – na svoje si tu prídu potápači i stúpenci ďalších vodných športov ako je plachtenie, windsurfing a iné. Na Tenerife si môžete zahrať aj golf alebo tenis, zajazdiť si na koni či vyskúšať paragliding. Škála možných aktivít je naozaj veľmi široká, a tak sa tu bude baviť i ten, kto dáva prednosť aktívne strávenej dovolenke na Kanárskych ostrovoch.

Zabudnúť nemôžeme ani na jedinečné pláže tohto ostrova. Pokiaľ dávate prednosť menej rušným plážam, v tom prípade je pre vás ako stvorená pláž Bollullo. Táto pláž patrí k jedným z najčistejších pláží na celom ostrove. Ďalšou prírodnou plážou je napríklad Los Patos, Ktorú nájdete v severnej časti ostrova. Ak chcete zažiť niečo netradičné, navštívte pláž ležiacu na juhu ostrova – Candelaria – kde na vás čaká rozpálený čierny piesok. Ostrov Tenerife má čo ponúknuť aj milovníkom histórie – navštíviť môžete napríklad pyramídy Guimar. Pre príjemne strávenú dovolenku sa ponúka celá škála možností, využite teda našu ponuku zájazdov a vydajte sa na ostrov Tenerife.