Vízová povinnosť pre Omán

Publikované 07.10.2019

vízová povinnosť pre Omán

Chceli by sme Vás upozorniť, že od 21.03.2018 existuje online vízová povinnosť pre cesty do sultanátu Omán. Žiadosti o turistické, expresné a rezidentné víza môžu byť podávané výhradne online cez stránky https://evisa.rop.gov.om/#. Víza stoja 20 OMR čo je v prepočte do 50 EUR.

Z tohto dôvodu musia cestovné kancelárie zaistiť a Oman Air  skontrolovať, či klienti majú platné vízum pred začiatkom cesty  do Ománu. Takže je vízum potrebné pred vstupom na palubu.

Zmeny sa dotýkajú všetkých klientov, ktorý cestujú do Muscatu alebo Salalah.

  1. Krok - Registrácia na stránkach pod kolónkou Register as user. Heslo musí obsahovať minimálne jedno veľké, jedno malé písmeno a jeden špeciálny znak. Heslo má maximálnu dĺžku 20 znakov.

  1. Krok – Stránka sa Vás opýta, či ste sa už v minulosti registrovali. Pokiaľ áno zadajte yes, pokiaľ ešte nie zadajte no.

  1. Krok - Zadanie osobných údajov do tabuľky. Údaje musia byť zadávané bez diakritiky.

  1. Krok – Potvrdenie o registrácii. Vám príde formou emailu na Vami uvedenú adresu. Pre verifikáciu registrácie musíte kliknúť na odkaz v emaily.

  1. Krok – Potvrdenie emailu Vás privedie na stránku „Apply for Unsponsored Visa

       V prvej  časti zvolíte svoju národnosť. V ďalšej časti zadáte, či ste občanom Bahrajn, Kuvajtu, Katar, Saudskej Arábie alebo Spojených Arabských Emirátov.

       Zadajte áno/ nie

  1. Krok – Vybrať druh víza. Vyberte 26B Tourist visit víza

  1. Krok – Potvrdenie pomocou OK

  1. Krok – Vyplnenie svojich osobných údajov do tabuľky a potvrdenie tlačidlom next

  1. Krok - Vloženie mena a stavu (slobodná, vydatá) Vašej matky a potvrdenie tlačidlom next

  1. Krok – Vloženie Vašej fotky a kópie Vášho pasu. Následne stlačte tlačidlo next. Nakoniec máte možnosť ešte všetky údaje skontrolovať a zaplatiť víza online