Žiadne obmedzenia pre tranzitujúcich cestujúcich, ktorí odlietajú z Rakúska!

Publikované 14.01.2021

V posledných dňoch úrady v Nemecku a Rakúsku sprísňujú vstupné formality pre vstup do krajiny. Tieto obmedzenia však neplatia pre cestujúcich, ktorí cez Rakúsko a Nemecko iba tranzitujú. Ak máte teda od nás zakúpený zájazd s odletom z Rakúska alebo Nemecka do inej destinácie, môžete bez obmedzenia dôjsť na letisko, tu zaparkovať a v kľude odletieť na dovolenku.

Rakúsko
Ak odlietate na dovolenku z Viedne, nemusíte mať negatívny test na Covid-19 (pravdepodobne ale budete tento test potrebovať v cieľovej krajine) ani nemusíte absolvovať v Rakúsku karanténu. V prípade kontroly sa preukážete dokladmi/letenkami k Vašej dovolenke. Okrem zastávky na WC by ste ale po ceste na letisko nemali nikde zastavovať. Pred cestou na letisko by ste mali iba vyplniť formulár, kde deklarujete, že Rakúskom iba prechádzate: https://1url.cz/8zcpM

Nemecko
Rovnako pokiaľ odlietate na dovolenku z niektorého nemeckého letiska a Nemeckom teda iba prechádzate, nemusíte sa preukazovať negatívnym PCR testom (pravdepodobne ale budete tento test potrebovať v cieľovej krajine), neplatí pre Vás povinnosť karantény, ani nemusíte vypĺňať žiadny formulár. Po ceste by ste v Nemecku nemali nikde zbytočne zastavovať. Odporúčame však, aby ste mali pri ruke cestovné doklady k Vašej dovolenke.