Dovolenka v Keni - romantika aj dobrodružstvo

Publikované 26.04.2015

V Keni si môžete užiť pravú romantiku aj dobrodružstvo. Svoju dovolenku môžete tráviť na pláži, prechádzkami v národných parkoch alebo savanách či prehliadkou historických monumentov. Keňa samotná ponúka mnoho úžasných zážitkov, na ktoré budete spomínať ešte veľa rokov.

K veľmi obľúbeným dobrodružstvám pri dovolenke v Keni patrí návšteva národných parkov. Medzi turisticky najvyhľadávanejšie národné parky patrí Amboseli. Nájdete v ňom aj najvyššiu horu Afriky, Kilimandžáro, o ktorej koluje mnoho legiend. Názov tohto národného parku je odvodený od typického suchého jazera. V Amboseli nájdete i kvitnúce lúky, palmové háje, močiare a savany. Typickým zvieraťom tohto národného parku je slon.

Národný park Masai Mara

Ďalším národným parkom, ktorý stojí zato navštíviť, je Masai Mara. V tejto oblasti žije prírodný kmeň Masajov, ktorí tu i dnes žijú tradičným spôsobom života. Najvhodnejšie obdobie na návštevu tohto parku sú mesiace jún až október. Čaká na Vás krásna príroda a stáda byvolov, zebier a pakoňov. Stretnete tu levy, gepardy aj leopardy.

Mombasa – mesto s bohatou históriou

Ak dávate prednosť historickým pamiatkam, navštívte mesto Mombasa. Nemali by ste zabudnúť na dominantu mesta – pevnosť Fort Jesus. Tá bola vybudovaná v 18. storočí a mala rôzne funkcie. Dnes tu nájdete Palác Mazruilov, uličku Lukostrelcov a známe múzeum. Vydať sa môžete i na romantickú prechádzku starým mestom.