Dovolenka Zakynthos

Publikované 12.05.2016

Hľadáte neopozeranú destináciu pre svoju tohtoročnú dovolenku? Poznajte perlu Iónskych ostrovov – ostrov Zakynthos. Tento grécky ostrov nie je tak známy ako iné grécke ostrovy, ale ponúka naozaj jedinečné podmienky pre vašu dovolenku.

Zakynthos vás určite okúzli svojou malebnou krajinou a nádhernými plážami, ktoré sú ako vystrihnuté z katalógu cestovných agentúr. Azúrové more a čisté pláže obklopené krásnou prírodou.

Najobľúbenejšou turistickou destináciou ostrova Zakynthos je letovisko Laganas, ktoré nájdete v južnej časti ostrova. Ide o luxusné turistické letovisko, ktoré ponúka služby vysokého štandardu. Na ostrove Zakynthos nájdete i menej turisticky vyťažené letoviská a oblasti, ako je napríklad Alykes alebo oblasť Vassilikos. Či už teda hľadáte pokoj alebo zábavu, určite si vyberiete.

V každom kúte ostrova Zakynthos na vás bude dýchať jedinečná grécka atmosféra. Nezabudnite ochutnať originálne pokrmy a nápoje. Grécka kuchyňa je veľmi chutná. Navštíviť môžete aj svojrázne horské dedinky. Za návštevu tiež stojí napríklad Byzantské múzeum, Modrá jaskyňa alebo zátoka Porto Vromi. Svoju dovolenku na Zakynthose si môžete vychutnať v dobe od apríla do októbra, kedy prebieha hlavná sezóna.