Varadero alebo kubánsky raj na zemi

Publikované 10.01.2014

Každý, kto sa vydá na dovolenku na Kubu, by rozhodne nemal zabudnúť na Varadero. Toto turistické letovisko bolo pôvodne iba malou dedinkou, kde sa vyrábala soľ. Dnes ide o najvyhľadávanejšie letovisko na Kube. Varadero je polostrov ležiaci sto kilometrov východne od Havany. V minulosti bolo toto letovisko budované pre odpočinok bohatých Američanov, ktorí tu do polovice päťdesiatych rokov radi trávili svoju dovolenku.

Prečo je Varadero medzi turistami tak obľúbené? Dôvodom sú určite nádherné pláže, tyrkysové more i koralové útesy. Ide o jedinečnú lokalitu pre všetkých milovníkov potápania. Podmorský svet tu ponúka jedinečné scenérie. Varadero je tiež oblasťou s unikátnou a čistou prírodou. Užiť si tu môžete napríklad plávanie s delfínmi v miestnom delfináriu, ktoré patrí k najvyhľadávanejším turistickým atrakciám. V letovisku je dostupné aj luxusné 18-jamkové golfové ihrisko. Dovolenka na Kube presne podľa vašich predstáv.

Vo Varadere nechýba ani dostatok obchodov, barov a reštaurácií. Jednoducho tu na vás čaká všetko, čo od oddychovej dovolenky v Karibiku očakávate. Dostupnosť tohto letoviska je vynikajúca, pretože je tu medzinárodné letisko, kam lietajú letecké spoločnosti z celej Európy. Užite si svoju dovolenku a prežite svoj karibský sen s Airstop.sk.