Srí Lanka
Info o destinácii

Srí Lanka

 • Dnes
  29 °C
 • Sobota
  28 °C
 • Nedeľa
  27 °C
 • Pondelok
  26 °C
 • Utorok
  26 °C
 • Streda
  27 °C
 • Štvrtok
  25 °C
 • Piatok
  24 °C
 • Viac
 • Teplota
  29 °C
 • Čas letu
  ≈ 10h 10m
 • Mena – 1 LKR =
  0.0676 Kč 0.0027 € 0.013 zł 1.1183 Ft
 • Časový posun
  +3h, 00:59

Srí Lanka

Pre vstup do krajiny je nutné vízum za poplatok 35 USD/osoba, ktoré je potrebné si vybaviť individuálne pred odletom. Ďalej sa vyžaduje vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie, platí pre občanov Slovenskej a Českej republiky. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do danej destinácie na príslušnej ambasáde.


 • O Srí Lanke
 • Tipy na výlet
 • Počasie a kedy ísť
 • Formality & víza

Srí Lanka, perla Indického oceánu, je rôznorodým ostrovom obkoleseným plážami. Vo vnútrozemí nájdete exotickú džungľu, množstvo hinduistických chrámov a očarení budete aj prekrásnymi vyhliadky z hôr. Ostrov je raj pre rodiny, surfistov a aj všetkých ostatných, ktorí chcú zažiť dotyk pravej exotiky s ochutnávkou indických špecialít a cejlónskeho čaju. Nedotknutá tropická príroda a priezračné more celoročne láka veľké množstvo turistov. Tropické počasie počas celého roku s teplotami okolo 30 stupňov zaručí naozajstný odpočinok od každodenných starostí.

Srí Lanka si zaslúži svoje meno „nádherná zem“ bujnou vegetáciou, tropickými plážami a dedičstvom tisícročnej kultúry. Leží juhovýchodne od indického subkontinentu v Indickom oceáne. Najkratšia vzdialenosť medzi týmto ostrovom a Indiou je 54,8 km. Na ostrove žije 20,8 miliónov obyvateľov. Tento ostrov sa až do roku 1972 nazýval Cejlón. Vďaka svojej strategickej polohe bola Srí Lanka vždy veľmi dôležitým uzlom pre nautickú, teda námornú dopravu. Medzi najstaršie budhistické miesta patrí Anuradhapura, ktorá bola centrom antického budhizmu. Aj na ďalších miestach ostrova máte možnosť vidieť úchvatné chrámové komplexy či už budhistické alebo aj hinduistické. Ostrov je preslávený svojimi typickými srílanskými produktmi ako cejlónsky čaj, káva, kaučuk a aj kokosovými orechmi. Pre ostrov sú taktiež typické ajurvédske masáže a skrášľujúce procedúry. Neváhajte a nechajte sa rozmaznať nezabudnuteľným spôsobom pre Vaše telo aj dušu. Cejlón bol dlho monarchiou, ale časť ostrova bola kolonizovaná Portugalcami aj Holanďanmi. Jedine kráľovstvo Kandy odolávalo nájazdom kolonizátorov. Dodnes o tom svedčia aj ruiny nachádzajúce sa na území bývalého kráľovstva. V roku 1815 bol ostrov pripojený k Britskému Commonwealthu, (spoločenstvu národov). Počas druhej svetovej vojny bol tento ostrov dôležitou základňou pre boj s Japonskom a v roku 1948 získal nezávislosť.

Vďaka rozličným klimatickým pomerom sa môžete venovať rôznym typom športov  napr. dlhým prechádzkam, rybárčeniu, hraniu golfu, ale tiež rôznym vodným športom, medzi ktorými vedie potápanie do fascinujúceho vodného sveta. Nechajte sa zahaliť do závoja vôní škorice, kardamónu, vanilky a klinčekov. Medzi vyhľadávané miesta patrí Beruwela, Bentota, Negombo, Koggala, Hikkaduwa, Kalutara a Wadduwa.

Beruwela

S výrazným arabským charakterom a najstaršou mešitou ostrova Vás očarí Beruwela približne 60 km južne od Colomba. Celá provincia má 33 000 obyvateľov. Leží na začiatku prekrásnej 130 km dlhej pláže. Južne od rybárskej dedinky sa rozprestierajú nádherné pláže s hotelmi všetkých kategórií. Miestne reštaurácie a obchodíky so suvenírmi sa v Beruwela Beach postarajú o rozmanitý plážový život. Môžete sa taktiež zviesť vlakom do Galle, krásneho koloniálneho mestečka

Bentota

Bentota leži len pár minút pešej chôdze od Beruwela. V bývalej rybárskej dedine stále uvidíte tradičný štýl života miestnych obyvateľov. Hotely sa z časti rozprestierajú na výbežku vytvorenom ústím rieky do mora. Mestečko láka svojimi nedotknutými plážami s pulzujúcim podmorským životom. Môžete tu navštíviť pestrý pouličný trh, kde je denne ponúkané ovocie, zelenina a ryby. Nájdete tu aj malé reštaurácie a pohostinstvá s miestnou lahodnou kuchyňou. Bentota je známa aj výrobou alkoholu z kokosového mlieka, ktorý je veľmi populárny a určite Vám ho odporúčame vyskúšať. Cez mestečko vedie železničná trať, ktorá je výhodná pri uskutočňovaní výletov či už na juh či do Colomba. Môžete sa taktiež vybrať na výlet do slonieho sirotinca v Pinnawela, do liahne morských korytnačiek alebo môžete navštíviť chrámy Wanawasa Raja Mahaviharaya alebo Galapata Vihara.

Negombo

Známe rybárske mesto leží cca 37 km severne od Colomba a má zhruba 122 000obyvateľov. Kedysi bolo centrom obchodu so škoricou, čo pripomína aj kanál, ktorý vedie z Negomba do Colomba. Dnes je jedným z najdôležitejších rybárskych prístavov, kde môžete ešte čiastočne vidieť tradičný spôsob lovu rýb, na kajaku. Obyvatelia Negomba sú prevažne katolíci. Preto tu môžete navštíviť aj niektorých z množstva kostolov. Neprehliadnite ani 120 km dlhý kanál postavený holandskými kolonizátormi, aby mohli pohodlne transportovať dodávky škorice. Rozsiahle kokosové plantáže dotvárajú krajinný obraz okolia. Popri dlhých piesočnatých plážach Vás očakávajú živé, farebne veselé centrá trhovísk, miestne reštaurácie a obchody so suvenírmi. Vďaka blízkosti letiska (11 km) je Negombo prvým turistickým centrom Srí Lanky.

Colombo

Colombo je de facto hlavným mestom Srí Lanky. De jure je hlavným mestom predmestie Colomba - Kotte. Colombo je však rozhodne obchodným, politickým a kultúrnym centrom Srí Lanky. So svojimi 753 000 obyvateľmi je taktiež najväčším mestom celého ostrova. Je známe od piateho storočia ako prístavné mesto, ktoré slúžilo obchodníkom z Číny, Perzie a Ríma ako zástavka počas obchodných ciest. Názov ,,Colombo" tiež znamená po sinhálsky ,,prístav". Hlavným exportným produktom bola po stáročia škorica, ale aj iné korenia. Vôkol historického centra mesta je opevnenie, ktoré Portugalci postavili na ochranu mesta, keď boli obliehaný holandskou armádou. Objavíte tu tiež druhú najvyššiu budovu južnej Ázie - World Trade Center Colombo. Okúzli Vás aj jedinečná kombinácia koloniálnej a modernej architektúry. Galle Road je hlavnou nákupnou ulicou v Colombe. Mestské časti Kollupitiya a Bambalapitiya sú tiež plné obchodov, reštaurácií aj nákupných centier.

Koggala

Koggala leží na dlhej prekrásnej pláži, ktorá patrí medzi najdlhšie na celej Srí Lanke. Nájdete tu pokoj a odpočinok. A tiež budhistický chrám z devätnásteho storočia, ktorý je známy vďaka svojim freskám na stenách. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza lagúna Koggala, vhodná na prechádzky, pozorovanie vtákov a člnkovanie sa.

Hikkaduwa

Pozdĺž pobrežia sa na viacerých kilometroch rozprestiera mesto Hikkaduwa. Kedysi rybársku dedinu tvoria dnes obchody, reštaurácie a bary. Na výlet do Colomba, hlavného mesta sa môžete odtiaľto vybrať priamym vlakom. Vôkol pobrežia je korálový útes, ktorý láka svojou krásou potápačov z celého sveta. Pobrežie je nádherné a tiché zázemie neobyčajne pôvabné. Mnohí návštevníci Hikkaduwa sa sem radi vracajú, aby využili veľkú rozmanitosť turistických ponúk.

Kalutara / Wadduwa

Asi 40 km južne od Colomba leží Kalutara. S lotosovými kvetmi a vonnými tyčinkami sa bosí veriaci ponáhľajú na modlitbu pred Dagoba. V čase kolonizácie bola Kalutara metropolou obchodu so škoricou, dnes je však známa výrobou prúteného tovaru. Trošku ďalej, pod palmami na pláži bývajú turisti. Popri tom sa vynárajú hviezdy juhu nad chrámem Dagoba Gangatilaka Vihara v nadpozemskom svetle.

Na Srí Lanke môžete toho uvidieť naozaj veľa. Nezabudnuteľné zážitky môžete nazbierať počas 14 dennej okružnej jazdy rovnako ako počas prechádzky do miestnej prírody, na safari medzi divokými zvieratami alebo pri návšteve jednej z bohoslužieb. Veľmi obľúbené sú tiež skrášľujúce ajurvédske procedúry, ktorých sa môžete zúčastniť priamo v svojom hoteli. S ohľadom na veľké množstvo zaujímavostí, ktoré Srí Lanka ponúka, je však škoda ostávať iba v hotelovom komplexe. Cestujúci sa často ťažko rozhodujú, ktorých z množstva ponúkaných výletov sa zúčastniť.

Oplatí sa viac skupinový alebo individuálny zájazd?

Na Srí Lanke si často môžete vyberať medzi skupinovým alebo individuálnym výletom. Cestovné kancelárie ponúkajú výlety dlhé od 4 hodín až po niekoľko dní. Bohužiaľ infraštruktúra na ostrove nie je veľmi rozvinutá a preto aj výlety do neďalekého okolia trvajú pomerne dlho.

V ponuke takisto nájdete aj oboplávanie celého ostrova loďou. Výlety si môžete zakúpiť aj u miestnych obyvateľov. Je to často výrazne lacnejšie, ale bývajú s tým spojené bezpečnostné riziká a samozrejme, cesty u súkromných osôb nie sú zväčša poistené.

Pri skupinových výletoch sa účastníci zväčša nepoznajú. Skupinky bývajú zložené zo záujemcov z rôznych hotelov, z rôznych cestovných kancelárií.... Ešte je tu možnosť, prenajať si súkromného vodiča s autom. Je to o niečo drahšie ako skupinový výlet, ale stále je to finančne dostupné. Najvýhodnejšou dopravou je využitie vlakov a autobusov. Odporúčaná je viac vlaková doprava, nakoľko autobusy mávajú bohužiaľ často nehody. Na krátke vzdialenosti môžete ísť aj typickými ázijskými tuk tukmi. Sú veľmi výhodné. Ak vám bude vodič sympatický, môžete sa s ním dohodnúť aj na ďalšie výlety. Často perfektne poznajú okolie a nebudú váhať Vám odhaliť nejaký skrytý tip.

KANDY A JEHO OKOLIE

Kandy

Kandy, druhé najväčšie mesto na Srí Lanke so 125 000 obyvateľmi sa nachádza sa vo vnútrozemí. Má mierne tropickú klímu. Je tiež  pod ochranou UNESCO. Toto mesto bolo pôvodným centrom ostrova a celého sinhghálskeho kráľovstva. Tu bol zvolený posledný kráľ v roku 1812 a v roku 1815 bolo mesto dobité. Meno mesta pochádza zo singhálskeho názvu, ktorý znamená kráľovstvo na kopci. Uprostred mesta sa nachádza chrám Budhovho zubu, v ktorom má byť zachovaná časť Budhovho zubu a každoročne sa tu konajú obrovské slávnosti. Pôvodný chrám bol založený okolo roku 1600, ten však bohužiaľ vyhorel a dnešný chrám bol postavený za Vlády Vimala Dharma Súrjiho II. v rokoch 1687-1739. V chrámovom komplexe sa nachádza osemstranná veža a dve steny. Vo vnútri nájdete knižnicu s rukopismi zavinutými do palmových listov. Hlavná svätyňa sa nachádza na nádvorí bubeníkov a vedú do nej troje prekrásne zdobené dvere. Hlavné relikvie sa nachádzajú v zadnej časti pomenovanej Posvätný príbytok.

SLONÍ SIROTINEC V PINNAWELA

Niekoľko kilometrov od bývalého kráľovského mesta Kandy sa v malej dedinke Kegalla nachádza sloní sirotinec. Je to jeden z najobľúbenejších výletných cieľov na Srí Lanke. Sirotinec v Pinnawala bol založený pred viac ako 40 rokmi ako miesto, kde sa budú starať o opustené slonie mláďatá. Slony bývali často usmrtené v bojoch s roľníkmi. Teraz je tu  miesto aj pre zranené aj choré zvieratá. Dnešnej dobe má sirotinec okolo 70 obyvateľov vo voľných výbehoch. Najzaujímavejšie je pre návštevníkov kŕmenie slonov . Uvidíte tu voľne pohybujúce sa slony a za malý úplatok ich tiež môžete nakŕmiť a pohladiť. Máte možnosť sa na slonoch previesť alebo navštíviť ich predstavenie.

Botanická záhrada v Peradeniya

Pre milovníkov exotických rastlín je táto botanická záhrada skutočným rajom na zemi. Nájdete ju v južnej časti Kandy, na kraji mesta. Otvorené majú denne. Táto botanická záhrada je považovaná za jednu z najkrajších v celej Ázii. Jej pôvod sa datuje do 14 storočia a ročne ju navštívi cez 1 milión návštevníkov. Aj miestny obyvatelia s rodinou radi vyrážajú na výlet do tejto botanickej záhrady. Park má rozlohu cez 60 hektárov a môžete v ňom vidieť exotické stromy, rozmanité kvetiny, chutné ovocie a veľké množstvo rozličných vtáčích druhov a reptílií. Môžete sa prechádzať po nádhernom areáli parku, a stráviť tu aj niekoľko hodín. Objavíte veľké množstvo exotických orchideí a iných farebných kvetín. Záhradu si môžete prejsť s miestnym sprievodcom alebo na vlastnú päsť.

Kandy - Dance show

Každý večer sa v Kandy koná predvádzanie historického tanca, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ladné pohyby tanečníc spojené s pradávnym rituálom tanca Vás rozhodne nenechajú byť chladnými. Krásu tanečníkov doprevádzajú klasické inštrumenty ako tamburín s kovovým kruhom, ktorý sa nazýva pantheru.

Sigiriya

Sigiriya, skalnatý chrám nachádzajúci sa neďaleko Kandy tiež patrí do svetového dedičstva UNESCO. Jedná sa o skalnatú formáciu, ktorá je vo výške 200 metrov a majestátne prevyšuje okolitú krajinu. Musíte vyšliapať 1200 schodov, ale výhľad na okolie Vás rozhodne odmení. V skalách sa nachádza veľké množstvo jaskýň, skalných útvarov, ale aj viditeľné stopy po umeleckej práci človeka. Názov v preklade znamená Levia skala. Archeologické vykopávky naznačujú, že sa jednalo o veľmi vyspelé mesto s hydraulickou technológiou. Jeho históriu môžeme dostopovať do 3 storočia nášho letopočtu. Pozrite si tiež 22 fresiek krásnych dám , ktoré sa nachádzajú na stenách skál. Rozhodne si nenechajte ujsť tento kultúrny zážitok a jedinečný výhľad na Srí Lanku.

ČAJOVÉ PLANTÁŽE

Čajové plantáže Vás okúzlia aj keby ste neboli fanúšikom pitia čaju. Vidieť rásť čajové listy na čajovníku je priam fascinujúce. Čajovník rastie vo vrchovinách ale aj v nížinách. Šíri opojnú vôňu, vďaka ktorej sa nadýchate orientu. Prehliadky plantáží sú spojené s ochutnávkami a aj možnosťou si čaj výhodne zakúpiť. Aj v okolí mestečka Kandy sa nachádzajú rôzne plantáže. Okúzlia Vás aj tie pri horskej dedinke Ella, z ktorej sa tiež môžete vydať na túru na Little Adams Peak. Jednu z najznámejších plantáží nájdete v luxusnej oblasti Nuwara Eliya. Volá sa Tea Factory - Mackwoods a aj celé okolie je naozaj prekrásne.

VODOPÁDY

Vďaka celoročne vlhkej klíme Indického oceánu je na Srí Lanke veľké množstvo zrážok. Ostrovom preteká 103 riek a potokov, ktoré si z centrálnej pevniny hľadajú svoju cestu do oceánu. Veľké množstvo týchto riek sa na určitých miestach rúti zo skál a tak vytvárajú prekrásne vodopády. Na tomto ostrove je ich naozaj obrovský počet a preto sa nebojte, že by ste počas Vášho pobytu na žiadny nenarazili. Môžete sa na vodopády opýtať aj miestnych obyvateľov, určite Vám radi prezradia aj nejaký utajený tip, kam sa oplatí ísť pozrieť.

Známe vodopády sú napríklad Ramboda Falls v okolí mesta Nuwara Eliya. Medzi ďalšie populárne miesta patria Devon Falls, St. Clar´s Falls, ktoré nesú aj prezývku Srí Lanské Niagary, keďže je to najstarší vodopád na ostrove. Na šírku má 50 metrov a na výšku dokonca celých 80 metrov. Vôkol vodopádu sa nachádzajú plantáže čajovníkov, tak zážitok z vodopádu ešte umocňuje opojná vôňa čajových lístkov. 

SAFARI NA RIEKE

Okrem objavov džungle môžete vyskúšať aj safari na rieke. Tento zážitok ponúkajú na väčšine jazier, riek a lagúnach ostrova. Prekrásne jazdy sú plné nespočetných možností uvidieť množstvo exotických zvierat a vtáctva. Vôkol Vás plávajú riečny krokodíly a varany. Odporúčame sa poriadne ponatierať opaľovacím krémom, keďže slniečko svieti neúprosne a voda, ako je známe, slnečné žiarenie ešte znásobí. Preto je dobré mať opaľovací krém vždy po ruke. Úpal by Vám len zbytočne pokazil tento krásny zážitok.

BUDHISTICKÉ CHRÁMY

Po celom ostrove nájdete budhistické ale aj hinduistické chrámy. Tie malé, ktorých je omnoho viac slúžia skôr na náboženské ako turistické účely. Ale nájdete tu aj obrovské chrámové komplexy s veľkými sochami Budhu a vzácnymi freskami. Jedným z najznámejších je chrám Dambulla, ktorý sa rovnako ako Chrám Budhovho zubu nachádza v meste Dambulla asi 80 km vzdialenom od Kandy. Chrám sa nachádza v jaskyni a to mu dodáva jedinečnú atmosféru. Odporúčame navštíviť aj menšie chrámy, ktorých pokojná atmosféra je nezabudnuteľná. Dambulla sa nachádza aj na zozname svetového dedičstva UNESCO.

NÁRODNÉ PARKY OSTROVA

Sinharaja

Tento národný park nachádzajúci sa na juhu ostrova sa pýši nedotknutým dažďovým pralesom, ktorý bol ochránený pred výrubom vzácneho dreva. Klíma je tu teplá a vlhká, čo prospieva obrovským miestnym stromom. Nájdete tu veľké množstvo neznámych druhov zvierat a vtáctva a dokonca tu nájdete aj endemické druhy zvierat. So skúseným sprievodcom ich môžete v tomto jedinečnom lese objaviť.

Udawalawe-Národní park

Tento národný park sa nachádza taktiež na juhu ostrova a svoj domov v ňom majú veľké aj malé zvieratá. Žije tu napríklad aj stádo divokých slonov. Národným parkom sa budete prechádzať vo voze, z ktorého z bezpečnostných dôvodov nesmiete vystúpiť. Z južných častí ostrova si môžete urobiť krásny jednodenný výlet do tohto národného parku.

Bundala-Národní park

V juhozápadnej časti ostrova sa nachádza národný park Bundala a v ňom tiež žije obrovský počet divokých zvierat prevažne vtákov. Tento park sa nachádza 260 km od Colomba a z väčšiny turistických lokalít je pomerne vzdialený. Z tohto dôvodu je aj menej navštevovaný lebo sa odporúča v ňom cez noc prespať. v parku môžete uvidieť krokodílov, plameniakov, slonov a ďalšie exotické zvieratá.

Denní výlet do Yala Nationalparku

V juhovýchodnej časti ostrova sa nachádza národný park Yala. V ňom môžete uvidieť jedného z 35 leopardov. Aby si návštevníci zvýšili šancu ich uvidieť, vyrážajú často už o piatej ráno. Okrem nich tu uvidíte tiež slonov, varany, opice, jelene, byvoly, krokodílov a nespočítateľné množstvo farebných vtákov. ďalšou zaujímavosťou sú skalné formácie. Kvôli veľkej rozlohe parku sa odporúča celodenný výlet.

Horton-Plains-Nationalpark a World´s End  

Ten, kto chce navštíviť tento národný park poblíž Nuwara Eliya by mal vyraziť do parku už okolo 6 hodiny ráno. Deväť kilometrov dlhý track vedie cez prekrásnu prírodu. Uvidíte pasúce sa jelene a tri hlavní atrakcie parku. Small World’s Ends, Big World’s End a Bakersfall. Pre dokonalý zážitok z výletu by ste mali dodržať poradie atrakcií. Už v skoré popoludnie sa začínajú objavovať prvé oblaky. Kto vyrazí veľmi neskoro, zmešká prekrásny výhľad, ktorý môžete uvidieť z World’s End .

PRÍSTAVNÉ Mestečko Galle

Antické prístavné mesto Galle môžete navštíviť autobusom z obľúbených pláží ako Mirissa a Kogalla Beach. Významnou pamiatkou v Galle je pevnosť, ktorá bola postavená Holanďanmi. Pevnosť Galle Fort sa tiahne vôkol celého starého mesta. Vyplatí sa aj malá prechádzka starým mestom pri ktorej môžete navštíviť jednu z mnohých kaviarní s jedinečnou atmosférou medzi 300 až 400 rokov starými reštaurovanými koloniálnymi domami.

Srí Lanka neponúka len prekrásne pláže vôkol celého pobrežia. Môžete tu navštíviť aj národné parky, chrámy, jedinečnú prírodu, kopce a čajové plantáže. Preto sa opatí aj podhľad mimo hotelové komplexy. Nechajte sa pohltiť touto jedinečnou krajinou.

Orientačné ceny výletov:

Bentota/Beruwela:
Bentota – Riečna plavba: 20 EUR
Galle: €25
Kandy/Sigiriya (dvojdenný): 130 EUR
Zlatý trojuholník (trojdenný): 220 EUR
Národný park Yala (dvojdenný): 135 EUR 
Kandy/Nuwara Eliya (dvojdenný): 100 EUR
Pobrežná plavba a Galle (celodenný): 40 EUR

POČASIE A KEDY CESTOVAŤ

Srí Lanka má celoročne teploty okolo 30 stupňov. Najnižšie teploty sú od októbra do decembra, v tomto období môžu klesnúť až na 25 stupňov. To sa však stáva len celkom výnimočne a priemerné teploty aj v zimných mesiacoch sú 29 až 35 stupňov. Teplota vody sa celoročne pohybuje od 27 do 33 stupňov. Daždivých dní je najviac v máji, auguste a novembri. Aj relatívna vlhkosť je celoročne podobná, okolo 62%. Hlavná turistická sezóna je od decembra do apríla. 

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najvyššia teplota

31

31

31

31

31

29

29

29

29

29

29

29

Najnižšia teplota

22

22

23

24

26

25

25

25

25

24

23

22

Teplota vody

27

27

28

28

29

29

28

27

27

28

27

27

Dĺžka slnečného svitu

8

9

8

7

6

5

6

6

6

7

6

8

Daždivé dni

7

6

8

14

19

18

12

11

13

19

16

10

Relatívna vlhkosť

70

69

69

72

77

79

78

77

76

77

76

72

Pre vstup na ostrov Srí Lanka je potrebné vízum. Turistické víza pre pobyt do 30 dní si môžete zakúpiť prostredníctvom internetovej aplikácie ETA za 35 USD/osoba alebo po prílete na imigračnom oddelení na letisku za 40 USD/osoba. Deti do 12 rokov dostanú víza v oboch prípadoch zdarma. Ďalej je pre občanov Slovenskej a Českej republiky požadovaný vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do tejto destinácie na príslušnej ambasáde.

Prečo si zvoliť Airstop