Thajsko
Info o destinácii

Thajsko

 • Dnes
  31 °C
 • Čas letu
  ≈ 10h 10m
 • Mena – 1 THB =
  0.6848 Kč 0.0278 € 0.1321 zł 11.3265 Ft
 • Časový posun
  +5h, 02:38

Thajsko

Bezvízový režim, vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie, platí pre občanov Slovenskej a Českej republiky. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do danej destinácie na príslušnej ambasáde. V súvislosti s COVID-19 môžu Vaše odletové, tranzitné i cieľové krajiny kedykoľvek meniť vstupné podmienky. Špecifické podmienky môže mať aj Vaša letecká spoločnosť. Cestujúci má povinnosť sledovať jednotlivé vstupné požiadavky. Za dodržanie týchto podmienok, či za prípadný vznik dodatočných nákladov, zodpovedá zákazník. Niektoré hotelové služby nemusia byť k dispozícii.

 • O Thajsku
 • Tipy na výlet
 • Počasie a kedy ísť
 • Formality & víza

Exotické Thajsko je opradené povesťami kráľovstvom Siamu s prekrásnymi palácmi, zlatými svätyňami, bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovo sfarbeným morom láka každoročne nespočetné množstvo návštevníkov. Sotva niečo fascinuje návštevníkov viac ako thajská láskavosť, decentné prívetivosť a stále prítomná radosť zo života. Odpočinková dovolenka pri mori spolu s fascinujúcou okružnou jazdou Vám pôsobivo ukáže rôzne tváre tejto neobyčajnej krajiny. Medzi vyhľadávané miesta patrí Pattaya, Phuket, Khao Lak, Krabi, Koh Samui.

Bangkok
Fascinujúce zvláštnosť Bangkoku leží v jeho protikladoch. Svietiace mrakodrapy, elegantné nákupné centrá a luxusné hotely sa nachádzajú hneď vedľa tradičných svätýň a budhistických kláštorov. Sa Skytrain sa pohodlne a bleskurychle dopravíte od rieky Chao Praya von k ceste Sukhumvit. Zastávky sú ideálnym východiskovým bodom pre navštívení mnohých pamiatok, trhovísk a nočných podnikov.


Thajský záliv
Pattaya 
Koktejlové bary, kabarety a iné shows nájdete tu v Pattaya. Pattaya leží dve hodiny od Bangkoku. Štyri kilometre dlhá pláž ponúka mnoho športových príležitostí pre fanúšikov vodných športov. Podľa cestovných poriadkov sa spája Pattaya s niekoľkými ostrovčekmi ako Ko Lan alebo Kopa. V Pattaya sa poteší rodiny s deťmi, tunajší vodný park láka ako deti tak dospelých.

Jomtien
Južne od Pattaya sa na šiestich kilometroch rozprestiera pokojná pláž Jomtien, ktorá je vyhľadávaná predovšetkým surferi. Avšak Jomtien ponúka aj iné športové vyžitie ako paintball, parasailing, rybárčenie na otvorenom mori, potápanie, motocyklové preteky alebo jazdu na slonoch. V okolí tropické krajiny nájdu predovšetkým priaznivci golfu 18-jamkové golfové ihrisko. Nong Nooch, botanická záhrada, Vás nechá žasnúť nad ojedinelými druhmi paliem, papradím a orchideami. 

Phuket
Zelená perla je pre návštevníkov z Ázie a Európy číslom jedna v celom Thajsku. Prenádherné pláže sú kapitálom tohto ostrova. Vyberte si z mnohých hotelov a siedmich pláží: populárne Patong Beach s pestrým nočným životom, Kamala Beach ako pokojnejšia pláž, široké piesočnaté duny pláže Karon alebo Nai Yang Beach, kde morské korytnačky kladú svoje vajíčka do piesku. Viac pokoja nájdete v zátokách Bang Tao, Kata Noi a Nai Harn Beach. Z Bangkoku trvá let na Phuket jednu hodinu.

Khao Lak
90 minút od ostrova Puket leží prírodný klenot Khao Lak. Hodiny sa môžete prechádzať po prázdnych plážach sami. Počujete len vlny, ktoré lákajú, zamilovaný cvrkot cikád, ktoré sedia na stromoch. Pozdĺž pláží sa rozkladajú kokosové plantáže spolu s pobrežnou džungľou. Hbitě kraby chvátají cez tmavé granitové skaly, ktoré tu a tam ako bonsaijové pohorí vystupujú z jemného piesku. Priaznivci dobrodružstvo môžu navštíviť národný park Khao Sok, kde sa vyskytujú opice a medvede.

Krabi
Ako obri z rozprávky sa týči vápencové skaly k modrému nebu v provincii Krabi. Stojí v ryžových poliach alebo plantážach. Jemne šplíchá Andamské more na pláž Ao Nang und Klong Muang. Tu sa usadili malajzijských rybári, ktorí dovezú náhodných návštevníkov na osamelé ostrovy. Lodná doprava je v miestnom prístave značná, dovezie vás až na ostrovy Koh Lanta, Phi Phi a susedné Bay Phang Nga.

Koh Samui
Koh Samui patrí medzi najvyhľadávanejšie thajskej ostrovmi pre svoju Romantický krásu a nočný život. Ostrov pokrývajú zalesnené kopce a kokosové plantáže. Na ostrove Koh Samui sú dve hlavné pláže - Lamai a Chaweng.

Fakultatívne výlety sprostredkováva miestnej agentúra, s rezerváciou pomáha delegát. 

Bangkok:
Zlatý klinec Bangkoku (celodenný, vrátane obeda) € 46,-
Kráľovský palác a svätyne (poldenné) € 28,-
Plávajúce trhovisko (celodenný, vrátane obeda) € 44,-
Ayuttaya (celodenný, bus / loď, vrátane obeda) € 26,-
Most cez Kwai (celodenný, vrátane obeda) € 41,-

Pattaya:
Bangkok € 46,-
Koh Samet € 24,-
Rieka Kwai (dvojdňový, plná penzia) € 62,-
Ayuttaya € 43,-

Športové vyžitie:
- plachtenie na katamaráne (deň) € 66,-
- vodné lyže (15min) € 15,-

Krabi:
Krabi kanoi € 55,-
Raftingové safari € 52,-
Ostrov Phi Phi € 50,-
Objavenie Jamesa Bonda € 40,-

Phuket:
Prieskum Puketu € 41,-
Jeep safari € 43,-
Skala Jamesa Bonda € 51,-
Ostrov Phi Phi € 58,-
Zátoka Phang Nga € 54,-
Jazda džunglí € 79,-

Khao Lak:
Ostrov Similan € 56,-
Khao Lak safari € 67,-
Zátoka Phang Nga € 54,-
Morský kajak € 61,-

 

Vedľajšie náklady (orientačne)

Pláž a šport

na čas

Euro

lehátko / slnečník v hoteli

deň

zadarmo

lehátko / slnečník na pláži*

deň

2,56,-

zapožičanie surferského dosky

hodina

9,20,-

plachetnica

hodina

13,-

jazda na koni

hodina

15,-

thajská masáž

hodina

7,70,-

manikúra a pedikúra

hodina

7,70,-

Dopravné prostriedky

 

 

taxi (základný poplatok)

kilometer

0,20,-

mofa

deň

5,-

prenájmu auta s vodičom

deň

46,-

prenájmu jeepu

deň

36,-

super benzín

liter

0,40,-

Jedlo a pitie

 

 

thajské jedlo s folklórnym tancom

hotel

13,-

pokrm z ryby

miestne

6,60,-

homár (100g)

miestne

3,-

pivo

miestne

1,80,-

kokosové mlieko

miestne

1,50,-

nealkoholické nápoje*

miestne

1,-

whisky

miestne

2,-

Suveníry

 

 

hodvábny kostým šitý na mieru

od

77,-

* v hoteloch a reštauráciách plus 10% z ceny za obsluhu a 10% dane

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najvyššia teplota

31

32

33

33

31

31

31

31

31

30

31

31

Najnižšia teplota

23

23

24

25

25

25

25

24

24

24

24

24

Teplota vody

27

28

28

29

29

29

28

28

28

28

28

27

Dĺžka sln. svitu

9

10

9

8

6

5

6

6

5

6

7

8

Daždivé dni

4

3

6

15

19

19

17

17

19

19

14

8

Relatívna vlhkosť

76

75

77

82

84

82

82

83

85

85

83

78

Bezvízový režim, vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie, platí pre občanov Slovenskej a Českej republiky. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do danej destinácie na príslušnej ambasáde. V krajine sa vyskytol Zika vírus.

Prečo si zvoliť Airstop