Vzdialenosť z Bratislavy Vzdialenosť z vybraného miesta 14 km
Dĺžka jazdy 0h 25m
S online rezerváciou za nejvýhodnejšiu cenu. Ušetrite na parkovaní zistiť viacá

Bratislava

Najväčšie a najdôležitejšie slovenské letisko leží neďaleko obce Ivanka pri Dunaji len pár kilometrov od centra Bratislavy. V spádovej oblasti leží mesto Trnava, Nitra ale aj Viedeň. Brno a Gyor. Lety do Londýna či Prahy sú v každodennej ponuke. Samozrejme, Bratislava má pravidelné letecké spojenia aj s ďalšími európskymi mestami ako napr. Rím, Paríž, Brusel, Dublin, alebo Moskva. Najväčším prepravcom letiska je v súčasnosti spoločnosť Ryanair. Svoju základňu tu má aj domáci dopravca Danube Wings ale aj České Aerolinie. Od 28. júna 2010 je v plnej prevádzke nová budova odletového terminálu. Momentálne prebieha výstavba druhej časti terminálu.

Cenovo veľmi výhodné parkovanie ponúka spoločnosť ABC Holiday Plus. Parkovacia plocha sa nachádza pri hoteli  Chopin, ktorý je najbližším hotelom bratislavského letiska. Hotel je v bezprostrednej blízkosti diaľnice D1. Čo sa týka ponuky spoločnosti ABC Holiday Plus, zarezervovanie je možné len cez internet. Po zaparkovaní automobilu Vám zamestnanci parkoviska zaistia bezplatnú dopravu k terminálu. Ďalej tu nájdete možnosť online rezervácie veľmi výhodného ubytovania na 1 noc pred odletom v hoteli Chopin vrátane parkovania počas celej doby pobytu na Vašej dovolenke.

Cestu si môžete naplánovať na  https://mapa.zoznam.sk/?search=Bratislava+letisko

 

 

oficiálne webové stránky letiska 
  • Výhodné parkovanie pri letisku
  • O letisku
  • Ako na letisko?

PARKOVANIE NEĎALEKO LETISKA - ONLINE REZERVÁCIA

Najvýhodnejší taríf pre dlhodobé parkovanie nájdete na parkoviskách, ktorý zabezpečuje spoločnosť ABC Holiday Plus. Parkovisko sú spojené s terminálmi mikrobusovou dopravou, ktorá je zadarmo. Je možné si tu vybrať aj ubytovanie na 1 noc plus parkovanie na celú dobu Vašej dovolenky. Najlacnejší taríf získate pri nasledujúcom postupe: Rezervujte si miesto na parkovisku čo najskôr vopred. Vytlačte si potvrdenie a to pri príchode na parkovisko odovzdáte. Obsluha parkoviska Vás následne prepraví i s kufri až k terminálu. Cesta trvá podľa konkrétneho parkoviska 5-15 minút. Pokiaľ máte u Airstop objednaný zájazd alebo letenku a chcete pomôcť s rezerváciou, môžete sa telefonicky alebo emailom obrátiť na našich pracovníkov.

Cestu si môžete naplánovať na www.cz.map24.com

Doprava autom:

Poloha a vzdialenosť
Letisko leží na východnom okraji Bratislavy priamo pri diaľnici D1.

GPS-Údaje:
Letisko:  N 48.1702076, E 17.1991187

Adresa:
Ivanská cesta, 820 01 Bratislava – Ružinov, Slovensko

 

Doprava vlakom:

Pri pricestovaní vlakom na Hlavnú stanicu v Bratislave, môžete nastúpiť na priamy autobus č. 61 na letisko alebo na nočný spoj N61. Pri pricestovaní na Vlakovú stanicu Petržalka je najvýhodnejšie využiť autobus č. 96.

Doprava autobusom: 

Pri príchode na autobusovú stanicu  máte 2 varianty dopravy, obe s prestupom. Využiť môžete trolejbusovú linku 205 (odveziete sa 9 zastávok, 11 minút) na zastávku „Trnavská“ a odtiaľto už autobusovou linkou č. 61 priamo na letisko. Druhou možnosťou je využitie trolejbusovej linky 202 na zastávku „Hraničná - OC“ (5 zastávok) a odtiaľ priamo autobusom č. 96. Pri oboch variantách trvá cesta okolo 30 minút.

Doprava taxíkom:

Stanovište taxíkov sa nachádza priamo pri východe z terminálu. Cesta do centra mesta trvá cca 20 minút. Kontakt na taxi je:

Airport servis

+421 948 966 967

Prečo si zvoliť Airstop