Vzdialenosť z Bratislavy Vzdialenosť z vybraného miesta 220 km
Dĺžka jazdy 2h 31m
S online rezerváciou za nejvýhodnejšiu cenu. Ušetrite na parkovaní zistiť viacá

Budapešť

Letisko Ference Liszta patrí medzi najväčšie letiská v strednej Európe. Je domovom nízko nákladovej leteckej spoločnosti WizzAir. Nachádza sa 23 km od centra mesta. Lietajú z neho spoje do celého sveta a jeho výhodou je, že je otvorené 24 hodín denne.

Po letiskách vo Frankfurte, Viedni a Ruzyni je najvyužívanejším v strednej Európe. Pomenované je po maďarskom skladateľovi Ferencovi Lisztovi. Ročne z neho lieta až 13 miliónov návštevníkov.

Letisko bolo postavené v tvare aeroplánu podľa návrhu Károla Dávida, ktorý bol aj jeho zodpovedným staviteľom. Otvorili ho v roku 1939. V ďalších rokoch pribúdali ďalšie terminály. Počas druhej svetovej vojny bolo letisko značne poškodené, jeho obnova prebiehala v päťdesiatich rokoch. Dnes má letisko dva terminály a Wi-Fi dostupnú po celom letisku.

oficiálne webové stránky letiska 
  • O letisku
  • Ako na letisko

Adresa: 1675 Budapest Ferihegy

GPS: koordináty: 47.433177, 19.26214

Letisko sa nachádza juhovýchodne od Budapešti. Z Bratislavy sa tam dostanete po diaľnici E75. Mestský okruh Budapešti Vás následne pohodlne nasmeruje až priamo na letisko Ferenca Liszta.

Z centra Budapešti sa na letisko dostanete autobusom 200E. Zo zastávky „Köbanya-Kispest“, ktorá je aj konečnou zastávkou modrého metra. Od roku 2017 jazdí z centra mesta expresná linka 100E bez prestupu priamo na letisko. Stojí na zastávkach „Kálvin Tér“ a „Deák Ferenc Tér“. Premáva od 4:00 ráno do 0:30 v noci každých 30 minút. Cesta trvá maximálne 40 minút. Cena cestovného lístka je 900 forintov , v prepočte 2,80 €. Môžete tiež využiť služby autobusovej spoločnosti Flibco alebo niektorú taxi službu, ich ceny sú pevne stanovené zmluvou.

Z letiska jazdí aj pravidelný minibus do centra mesta a Fötaxi zo základňou na letisku. Minibus jazdí za pevne stanovené ceny na veľké množstvo adries v meste. Jedna cesta do centra stojí 3900 forintov na osobu a dve cesty 6900 HUF. Pevne stanovené ceny taxíka by mali byť v hodnote 6500 HUF. Terminál 1 je napojený aj na železničnú stanicu, z ktorej jazdia vlaky Hungarian State Railway. Cesta trvá 30 minút a na terminál 2 sa dostanete autobusom 200 E alebo vláčikom.

Prečo si zvoliť Airstop