Vzdialenosť z Bratislavy Vzdialenosť z vybraného miesta 349 km
Dĺžka jazdy 3h 45m
S online rezerváciou za nejvýhodnejšiu cenu. Ušetrite na parkovaní zistiť viacá

Praha

Najväčšie české letisko sa nachádza na severovýchodnom okraji Prahy v štvrti Praha-Ruzyně. Prevádzkovateľom najvýznamnejšieho medzinárodného letiska v Českej republike a druhého najväčšieho v strednej a východnej Európe je spoločnosť Letisko Praha, a. s. Ročne toto letisko odbaví 11 – 12 miliónov cestujúcich. Pôsobí tu okolo 50 leteckých spoločností spájajúcich Prahu priamou linkou so zhruba 130 destináciami po celom svete. Najväčším dopravcom sú České aerolínie, ktoré pokrývajú viac ako 40 % prevádzky letiska.

oficiálne webové stránky letiska 
  • Výhodné parkovanie pri letisku
  • O letisku
  • Ako na letisko?

PARKOVANIE NEĎALEKO LETISKA - ONLINE REZERVÁCIA

Najvýhodnejší taríf pre dlhodobé parkovanie nájdete na parkoviskách, ktorý zabezpečuje spoločnosť ABC Holiday Plus. Parkovisko sú spojené s terminálmi mikrobusovou dopravou, ktorá je zadarmo. Je možné si tu vybrať aj ubytovanie na 1 noc plus parkovanie na celú dobu Vašej dovolenky. Najlacnejší taríf získate pri nasledujúcom postupe: Rezervujte si miesto na parkovisku čo najskôr vopred. Vytlačte si potvrdenie a to pri príchode na parkovisko odovzdáte. Obsluha parkoviska Vás následne prepraví i s kufri až k terminálu. Cesta trvá podľa konkrétneho parkoviska 5-15 minút. Pokiaľ máte u Airstop objednaný zájazd alebo letenku a chcete pomôcť s rezerváciou, môžete sa telefonicky alebo emailom obrátiť na našich pracovníkov.

Pôjde po pražskom okruhu až na ulicu Aviatická, ktorá vás dovedie priamo na terminály.  

Cestu si môžete naplánovať na www.cz.map24.com

Doprava autom:

Poloha a vzdialenosť
Letisko sa nachádza 10 km severozápadne od Prahy.

GPS-Údaje:
Letisko: 50°5'54.51"N 14°17'12.52"E

Adresa:
Letiště Praha - Ruzyně

160 08 Praha 6

Doprava vlakom:

Vlakom môžete prísť na Hlavní nádraží, odkiaľ jazdí autobus Airport Express. Jazdí každých 30 minút. Nástup je zvonku pri Fantovej kaviarni.  

Doprava autobusom:

Do Prahy môžete prísť autobusom na autobusovú stanicu Florenc. Odtiaľ môžete ísť 2 zastávky metrom C na Hlavní nádraží, odkiaľ ide Airport Express priamo na letisko.  

Doprava taxíkom:

Stanovisko taxislužieb sa nachádza pri východe z terminálu. Ceny jázd sú tarifné. Cesta do centra mesta trvá cca 20-30 minút. Kontakt na taxi centrálu je:

Taxi Praha

+420 220 414 414

Fix Taxi

+420 220 113 892

+420 220 117 078

+420 722 555 525

Prečo si zvoliť Airstop