preview image
Maledivy, Kaafu (sever Male) Atoll

Summer Island Maldives

Zájazdy do hotela
Celkové
hodnotenie
90 %
 • L. A.
 • 20.12 - 28.12.2021

Summer island rezort sme mali vyhliadnutý už takmer 2 roky, avšak situácia nám neumožnila uskutočniť dovolenku skôr.. Rozhodli sme sa pre strávenie Vianoc v exotike a hoci sa okolnosti neustále menili a samotné cestovanie v súčasnosti nie je žiadna radosť, sme radi, že sme si po dlhej dobe mohli konečne trochu oddýchnuť a nabrať síl. Rezort je od letiska vzdialený 45 min. rýchloloďou, na lodi sme dostali vodu a až na rozbúrené more prebehlo všetko fajn. Po príchode nás uvítalo (ako všade na Maledivách) tyrkysové more, biely piesok a welcome drink.. Musím spomenúť mierne sklamanie zo samotnej CA Airstop, ktorí nám pred odletom poskytli nesprávne informácie ohľadne vstupných požiadaviek, vďakabohu, že si vždy sami sledujeme aktuálne info ohľadne covidu a nespoľahli sme sa na to, čo napísala cestovka. Ale rozhodne to nepôsobí dobre, najmä ak je naozaj najmenej priebežne sledovať či treba test, koľkohodinový, aké formuláre treba vyplniť... Zas až do toľkých krajín sa momentálne nedá cestovať, aby v tom ten, kto zájazd predáva, nemal dôkladný prehľad.

 • 90 %

  Služby hotela

  Masáže, 2 reštaurácie, 2 bary, nejaký pingpong, butik, potápanie, fitness, priznám sa, že sme samotné služby, okrem baru a reštaurácie nevyužili. Wifi je na izbách, v reštaráciách - ale dosť slabá. Hotel zabezpečuje PCR testovanie, aj samotná úroveň hygieny je na ostrove vysoká, personál bez výnimky musel nosiť rúška - neustále. Neviem, či to bolo sviatkami, ale hotel každý večer robil nejaký program, live music, ochutnávka vína, tradície Maledív a tak, na štedrý deň dokonca prišiel aj Santa :) Taká vec s obutím - týžden sme chodili bosí, bez šlapiek. Piesok je okrem pár terás totižto všade, takže je to úplne bežné a príjemné. Krásny a vrchol romantiky je bar Nevi, odkiaľ každý večer sledovali hostia západ slnka s drinkom v ruke za zvukov mora a príjemnej živej hudby.

 • 90 %

  Izba

  Neviem, k akému nedorozmueniu došlo, ale pri objednávaní zájazdu som potvrdila Superior bungalow (prízemný 2 domček), no rezervovaný sme mali superior beach, čo sme teda vyslovene nechceli, nakoľko sú to 4 bytovky a počúvať buchotanie susedov nad hlavou - ďakujem, v paneláku som už kedysi bývala..... Recepcia však po reklamácii tvrdila, že objednané máme cez nemeckú cestovku 2 izby a oni vzhľadom na dostupnosť nám môžu dať bungalow akéhokoľvek typu, vraj to maju s ITS Indi tak zazmluvnené.... Dosť neprijemné, my sme mali chvalabohu 2 úplne pokojné susedy nad hlavou, avšak mama vychytala nad sebou behom týždňa 3 rôzne rodiny, z toho prvá sa rozhodla prerábať o polnoci celú izbu a tretia si doniesla 4 malé deti..... (druhá bola ok). Takže nám sa superior beach nepáčil typovo. Hotel bol vraj vybookovaný, takže nám izby ani nevymenili. Mávli sme nakoniec rukou.. Čo sa týka samotnej izby je primeraná, vždy sme nadšení z vonkajšej kúpeľne. Na izbe je chladnička, klíma, ventilátor, tv, kanvica, čaj, káva, voda. Elektrická zastrčka je anglického typu, vedeli sme o tom, priniesli sme si vlastný adaptér. Kúpeľňa je pekná, fén, uteráky, sprchový šampón, chýbali veci ako odličovacie tamp., a také tie babské serepetičky :) Inak je izba naozaj jednoduchá, žiaden luxus, nám stačila. Terasa je pekná, s výhľadom na more a s posedením. Každá izba má samozrejme svoje lehátko (lehátka aj s matracmi boli otrasné, staré..) a k dispozícii sú plážové uteráky. Upratovanie izby bolo raz denne, v pohode. Bungalowy sme mali na východnej strane, kde v tomto období mimoriadne fúka, ale nebyť vetra (ako na západnej strane), uvarili by sme sa.. Tie rozdiely v pocitových teplotách boli až neuveriteľné.. (v lete je to vraj naopak, fúka na západe a na východe je teplo).

 • 100 %

  Pláž a okolie

  Pláž ako vašde na Maledivách, proste krása.. Každú hodinu malo more inú farbu. Na šnorchlovanie tu toho moc nebolo, nie je tu útes, ale my moc nie sme na podvodný svet, nechýbalo nám to. Piesok biely, od takej tej múky, až po pichľavé koralové zrná.. Topánky do vody sme my nemali, mamina mala, aj využila, asi to bolo pohodlnejšie. Na východnej strane je lagúna, chodilo sa príjemne, na západnej strane sú však koraly, tam tie topánky asi aj treba.. Voda priezračná, teplá..

 • 90 %

  Šport, voľný čas

 • 100 %

  Strava

  Fantastická strava. Mali sme plnú penziu, ale podľa mňa to bolo veľa, nie sme jedáci, takže toto pre nás bolo naozaj obžerstvo, od polovice pobytu sme už vynechávali raňajky. Každý večer bola tematická kuchyňa, obedy také lightové, raňajky klasika, zakaždým veľký výber. Každý si určite niečo nájde, takže to tu nebudem rozpisovať. A neskutočné sladkosti, koláčiky.. Aj mäso. Aj cestoviny.. Okrem ovocia, ktoré bolo biednej chuti bolo všetko skvelé. A čo dokázali vyčarovať k štedrovečernému stolu, to bolo neskutočné. Vždy je k dispozícii voda na pitie. AIl incl. má navyše nejaké drinky, ale kedže sme skôr nepiči, nie je nám to treba a načo sme mali chuť sme si priplatili (pivo 6usd, pohár vína 10-12usd, prosecco 12usd, fľaša vína od 60usd, nealko cola, tonic, sprite 4usd, napr. gin 5usd).