Dominikánska republika

Info o krajinách

Dominikánska republika

Dnes
30 °C
Čas letu
≈ 10h 40m
Mena - 1 = DOP
0.02 €
Časový posun
-6, 15:26
Zájazdy
O Dominikánskej republike
Tipy na výlet
Galéria
Počasie a kedy ísť
Formality & víza
Zájazdy od 1 046

O Dominikánskej republike

Dominikánsku republiku s jej 10 miliónov obyvateľmi omýva Karibské more. Jedná sa o najľudnatejší štát hneď po Kube v celom Karibiku. Vo vnútrozemí ale nájdete divoké džungle a krásnu ľudovú architektúru, ktorá Vás naozaj okúzli. Koloniálna atmosféra na Vás bude dýchať na každom kroku.

Očaria Vás aj vynikajúce kulinárske špeciality. Dejiny Dominikánskej republiky siahajú až do doby pred Kolombom, kedy ostrov obývali domorodé kmene, ktoré však boli brutálne vyvražďované. Až po príchode misionára Bartolomé de Las Casas, ktorý bojoval za práva domorodých kmeňov sa situácia indiánov začala zlepšovať. Ostrov bol do konca 17. storočia rozdelený medzi Francúzsko a Španielsko. Kolónia Španielska vyhlásila nezávislosť v roku 1821. Nezávislosť nad Haitskou nadvládou získala až o 24 rokov neskôr. Aj ďalšie dejiny tohto krásneho štátu boli búrlivé. Najskôr pod nadvládou jedného diktátora, a neskôr aj druhého. Dominikánsku republiku na chvíľu obsadili aj americké vojská, aby upokojili občianske nepokoje. Vyše 98 % obyvateľstva hovorí španielsky a len 2 % minorita hovorí kreolčinou.

Medzi vyhľadávané miesta patrí Punta Cana, Puerto Plata, Juan Dolio, Boca Chica, La Romana, Samana, Playa Dorada, Santo Domingo.

Santo Domingo

Hlavné mesto Dominikánskej republiky ležiace na juhu krajiny je najstarším mestom amerického kontinentu a zároveň najväčším mestom Dominikánskej republiky, keďže má 3,8 miliónov obyvateľov. V historickom strede mesta na Vás dýchne jedinečná renesančná a baroková atmosféra. Zažijete nezabudnuteľné spojenie koloniálnych stavieb s najmodernejšou architektúrou. V Santo Domingu môžete tiež vidieť najstaršiu katedrálu Ameriky nazývanú Basilica Menor de la Virgen de La Anunciación, ktorá bola postavená v roku 1540. Jeden čas v nej dokonca odpočívali pozostatky Krištofa Kolomba. V tomto hlavnom meste sídli taktiež najstaršia univerzita Ameriky založená v roku 1538. Každý rok v júni sa tu koná slávny merengue festival. Merengue je populárny ľudový tanec, ktorý Vás svojou energickosťou celkom pritiahne.

Punta Cana

Punta Cana je skutočný raj na Zemi. Nájdete ho na východe krajiny. Celý okres Punta Cana má 54 000 obyvateľov. Nájdete tu kokosové palmy, ktoré ponúkajú príjemný tieň a biele piesočnaté pláže lákajúce k odpočinku. Pozdĺž pobrežia sa tiahne dlhý korálový útes. K najznámejším plážam patrí 50 km dlhá Playa Bavaro, okolo ktorej majú svoje pobočky najznámejšie hotelové reťazce. Od roku 2006 ponúka Punta Cana viac ako 25 000 hotelových izieb. Nájdete tu aj dva národné parky. Národný park Punta Cana a prekrásny ostrov Saona. Nechajte sa zlákať na potulky, užite si kreolskú a medzinárodnú kuchyňu, vyskúšajte možnosti rôzneho športového vyžitia či už vo vode alebo na súši. Malé sídla so špeciálnymi reštauráciami a nákupné centrá sa postarajú o rozmanitosť Vášho voľného času. Medzi vyhľadávané letoviská patria Boca Chica, Juan Dolio, La Romana a Punta Cana.

Puerto Plata

Najväčšie mesto severu, ktoré sa rozkladá pozdĺž prekrásnej pláže Playa Dorada známej aj ako „Zlatá pláž“. Puerto Plata je provinciou Dominikánskej republiky a mesto má viac ako 130 000 obyvateľov. S pôvodom mena mesta sa spája Krištof Kolumbus, ktorého prítomnosť je na ostrove cítiť dodnes. Nájdete tu luxusné dovolenkové centrum s exkluzívnymi hotelmi, reštauráciami, nákupnými centrami, golfovými ihriskami a jazdeckým zázemím. Môžete sa previesť aj lanovkou spájajúcou mesto s vrcholkom Pico Isabel de Torres, ktorý je vysoký 793 metrov. Pred prístavom objavte pevnosť Fortaleza San Felipe, ktorá bola za diktatúry väzením a teraz sa v nej nachádza múzeum. Na východe mesta môžete navštíviť liehovar, v ktorom rodina Brugal vyrába karibský rum. Liehovar patrí k jednému z troch najväčších producentov rumu v Dominikánskej republike. V centre mesta sa môžete prechádzať uličkami, ktoré lemujú farebné domy z koloniálnej doby. Hovorí sa, že najkrajšou ulicou je Calle Bellér. Môžete sa taktiež prejsť po populárnej morskej kolonáde dě Malecon. V okolí nájdete rybársku dedinu Cabarete s vlastnou kilometrovou plážou, ktorá ponúka nespočítateľné množstvo vodných športov. Stabilné slnečné počasie s osviežujúcim vánkom od mora, pláže a krištáľová voda priťahujú každoročne množstvo turistov. Medzi vyhľadávané letoviská patrí Costa Dorada, Playa Dorada, Cabarete, Sosua, Samana.

Samana

Tento polostrov sa nachádza v severozápadnej časti Dominikánskej republiky. Nájdete tu nádherné piesočnaté pláže a neobvyklú tropickú vegetáciu. Polostrov má rozlohu 1 000 km štvorcových. Uvidíte na ňom kokosové palmy, zálivy bez jediného človeka, hory svietiace zeleňou, vidiecke dedinky a rybárske domčeky. Turistickými destináciami sú Las Terrenas, Las Galeras a Santa Barbara. Pred polostrovom sa tiež nachádza populárny ostrov Cayo Levantado. Polostrov ponúka pre každého niečo, aby sa tak naplnil Vás sen o karibskej dovolenke. Od januára do marca tu môžete tiež pozorovať jedinečnú prírodnú udalosť. Uvidíte pytačky veľrýb, ktoré chcú zaujať samičku hlasitým spevom. Pri troške šťastia môžete uvidieť tiež narodenie veľryby hrbatej, alebo jej mláďa. Letné noci môžete aj pretancovať v jednom z miestnych barov a diskoték v rytme latinskoamerickej hudby. Nočný život tu začína po dvanástej hodine a bary navštevujú turisti aj miestni obyvatelia ostrova.

Tipy na výlet

Dobrodružný výlet k Damajagua vodopádom z Puerto Plata

Pripravte sa na jedinečný zážitok. Medzi kopcami na severe ostrova sa nachádza prekrásny klenot, ktorý nájdete len tu. Objavíte vodopády, ktoré stekajú po bielom vápenci. Čaká Vás dohromady 27 vodopádov, ktoré sú dostupné v závislosti od výšky vody. Pôjdete Safari jeepom so skúseným sprievodcom, s ktorým navštívite džungľu aj vodopády. Po krátkom bezpečnostnom školení sa začnete brodiť po prírodných prameňoch a dobývať miestne jaskyne za sprievodu spevu exotických vtákov. Pôjdete labyrintom tunelov a žľabov obklopujúcich vodopády. Niektoré z nich sú vysoké aj 4 metre. Ty odvážnejší z Vás môžu z vodopádov aj zoskočiť. Za dvanástym vodopádom vznikli prírodné šmykľavky, tak neváhajte a skĺznite sa priamo do ďalšieho vodopádu. Vždy však dodržujte pokyny Vášho skúseného sprievodcu. Keď sa vyšantíte vo vodopádoch, vezme Vás sprievodca do dažďového pralesa, kde môžete obdivovať exotické zvieratá a rastliny. Samozrejme, vždy sa môžete schladiť v jednom z vodopádov. Odjazd je vždy z jedného hotela v Puerto Plata medzi ôsmou a deviatou hodinou. Nezabudnite si vziať pohodlné oblečenie a uzatvorené topánky. Ide o jednodňový výlet s obedom zväčša zahrnutým v cene. Výlet sa neodporúča osobám so zníženou pohyblivosťou, tehotným ženám a deťom pod 8 rokov.

Cena je približne 65 dolárov na osobu.

Jednodňový výlet na Saona Island z Punta Cany

Ostrov Saona je karibská oáza veľká 42 kilometrov štvorcových. Nachádza sa na južnom cípe Dominikánskej republiky. Meno ostrova bolo pôvodne Adamanay a pochádzalo od indiánov kmeňa Taino . Krištof Kolumbus ho však pri svojej druhej plavbe do Ameriky v roku 1494 premenoval a podľa svojho priateľa Michale de Cuneo ze Savony mu dal meno Saona. Na ostrovček Vás dovezie loď s prestávkou v prírodnom bazéne. Voda v ňom siaha iba po boky, ale zato Vás okúzli jej priezračnosť. Pri troške šťastia môžete uvidieť aj morské hviezdice. Na ostrove sa môžete brodiť vo vode, pozorovať ryby, navštíviť open bar alebo si oddýchnuť v jednej z hojdacích sietí. Taktiež si môžete na pláži zahrať volejbal a popritom ochutnávať dominikánske špeciality. Tie zahŕňajú kuracie a hovädzie mäso, ryžu, fazuľu, šalát a ovocie. Môžete sa tiež prechádzať po pobreží alebo vyskúšať všetko dokopy. Výlety začínajú väčšinou medzi šiestou a siedmou ráno a končia večer.

Cena je približne 80 dolárov.

Pozorovanie veľrýb na Samaná

Jedinečný zážitok zažijete na polostrove Samaná. Vôkol neho sa vyskytujú veľryby hrbaté, tiež nazývané vráskavec dlhoplutvý alebo keporkak. V zime priplávajú z Grónska a môžete ich zahliadnuť až päť tisíc. Na veľkej časti územia Dominikánskej republiky sa presadzuje ochrana prírodného prostredia. Už od šesťdesiatych rokov sa štát zaoberal zachovaním prírodnej diverzity ostrova. Preto je jediným z karibských štátov s najlepšie zachovaným ekosystémom. Polostrov sa nachádza na severe ostrova a obklopuje ho Atlantický oceán, ktorý Vás okúzli svojou jedinečnou modrou farbou poskakujúcimi veľrybami. Tie doplávajú do Dominikánskej republiky, aby sa mohli páriť. Tehotné samice si potom v zálive hľadajú najlepšie miesto pre svoje ešte nenarodené deti. Tieto jedinečné cicavce môžete pozorovať od januára do marca a môžete si vybrať zo širokej ponuky výletov. Určite bude v ponuke aj ten pravý výlet pre Vás. Budete pozorovať pytačky týchto prekrásnych cicavcov sprevádzané ich jedinečným spevom.

Jednodňový výlet stojí približne 50 dolárov.

Safari do Monkeyland

Monkeyland, čiže Zem opíc, je výlet, na ktorom sa vyberiete do džungle tohto ostrova. Budete môcť pozorovať opice saimiri ako sa veselo hrajú vo svojom prirodzenom prostredí hlboko v džungli. Celý výlet trvá päť hodín. Cez Zem opíc budete prechádzať safari džípom. Súčasťou výletu je aj návšteva lokálnej botanickej záhrady a miestnej kakaovej a kávovej plantáže. Od niektorého z miestnych farmárov budete môcť ochutnať čerstvé ovocie. Ráno vás vyzdvihne transfer v Punta Cane alebo Bávaro. Výlet začne prehliadkou vidieckeho sídla, ktoré je charakteristické pre Dominikánsku republiku. Tam Vám ukážu typické plantáže. Od obyvateľov farmy sa dozviete o biologických metódach spracovania kakaa, kávy, vanilky, škorice a iných produktov, ktoré rastú v Dominikánskej republike. Ochutnáte výborné tropické ovocie, ktoré si budete môcť aj nakúpiť do hotela. Potom znovu nastúpite do vozidla a poveziete sa kopcovitou cestou priamo do džungle. Vystúpite v Monkeylande. Je to dva hektáre veľké územie, v ktorom žijú saimiri, teda malé opičky s maskou, ktorá pripomína lebku. Sprevádzať vás bude kanadský pár, ktorý skúma tieto opičky už 35 rokov. Saimiri sú zvyknuté na kontakt s ľuďmi, tak nebuďte prekvapení, ak vám nejaká z nich vyskočí na ramená. Tiež radi pózujú pred kamerou.

Výlet stojí približne 70 dolárov.

Hodina surfovania na Macao Beach

Užite si ďalší skvelý zážitok a naučte sa surfovať na súkromných hodinách surfovania. Učiť sa budete na jednej z najkrajších pláží na Macao Beach, ktorá je na atlantickej strane Dominikánskej republiky. Okrem možnosti športovania Vás očarí nádherný výhľad. Učiť Vás bude kvalifikovaný inštruktor s minimálne päťročnou skúsenosťou. Naučí Vás veslovať a stáť na doske. Všetko, čo sa naučíte, môžete hneď zhodnotiť priamo na morských vlnách. Transfer Vás vyzdvihne pri hoteli a odvezie na Macao Beach. Na pláži Vás už bude čakať učiteľ a hodina surfovania na pláži môže ihneď začať. Dosku na surfovanie Vám samozrejme požičajú. Všetko Vám vysvetlia a po úvodnej inštruktáži už môžete plávať v mori. Váš učiteľ Vám bude celý čas k dispozícii. Po skončení hodiny dostanete košík s ovocím a kokosovú vodu. Po skončení lekcie Vás transfer odvezie späť do hotela. Môžete si zvoliť, či chcete výlet dopoludnia alebo popoludní. V cene je samozrejme požičanie dosky, transfer, občerstvenie a certifikovaný učiteľ.

Výlet stojí približne 70 dolárov.Počasie a kedy ísť

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najvyššia teplota

29

30

29

30

30

31

31

31

31

31

30

30

Najnižšia teplota

19

19

20

21

22

22

22

23

22

22

21

20

Teplota vody

27

26

27

28

29

29

29

29

30

29

28

27

Dĺžka sln. svitu

6

6

7

7

6

6

6

7

7

6

10

6

Daždivé dni

7

6

5

7

11

12

11

11

11

11

10

8

Relatívna vlhkosť

78

73

75

76

77

78

78

78

79

79

79

79

Formality & víza

Pre vstup do krajiny je potrebné zakúpiť si turistickú kartu v cene 10 USD priamo na letisku v destinácii. Ďalej je požadovaný vlastný cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z destinácie. Platí to pre obyvateľov Slovenskej republiky a Českej republiky. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do danej destinácie na príslušnom veľvyslanectve. V krajine sa vyskytol Zika vírus.

Zájazdy do destinácie Dominikánska republika

Kam môžete ísť

Puerto Plata & Samanaod 1 095
Punta Canaod 1 058
Santo Domingood 1 200

Najlacnejšie zájazdy do destinácie

Dominikánska republika, Punta Cana, Playa Bavaro

76 %
Recenzie
(236)
VIK Hotel Arena Blanca

Dominikánska republika, Punta Cana, Playa Bavaro

76 %
Recenzie
(236)
MapaFoto
 • Vhodný pre deti
 • Priamo na pláži
 • Potápanie
 • Wellness
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Tenis
 • Vodné športy
 • Detské ihrisko
 • Detský bazén
 • Surfovanie
 • WIFI k dispozícii
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena na osobuod 1 058

Dominikánska republika, Puerto Plata & Samana, Cabarete

81 %
Recenzie
(356)
Viva Tangerine by Wyndham, A Trademark All Inclusive

Dominikánska republika, Puerto Plata & Samana, Cabarete

81 %
Recenzie
(356)
MapaFoto
 • Wellness
 • Priamo na pláži
 • Potápanie
 • Vhodný pre deti
 • Miniclub
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Tenis
 • Vodné športy
 • Detské ihrisko
 • Detská herňa
 • Detský bazén
 • Piesočná pláž
 • Surfovanie
 • WIFI k dispozícii
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena na osobuod 1 095

Dominikánska republika, Punta Cana, Playa Bavaro

81 %
Recenzie
(383)
Vista Sol Punta Cana Beach Resort & Spa

Dominikánska republika, Punta Cana, Playa Bavaro

81 %
Recenzie
(383)
MapaFoto
 • Wellness
 • Priamo na pláži
 • Potápanie
 • Vhodný pre deti
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Tenis
 • Vodné športy
 • Detské ihrisko
 • Detská herňa
 • Detský bazén
 • Piesočná pláž
 • WIFI k dispozícii
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena na osobuod 1 113

Inšpirujte sa recenziami našich zákazníkov

Žiadne recenzie neboli nájdené

Prečo si zvoliť Airstop

Globe
18 rokov Vám prinášame vysokú kvalitu cestovania za skvelé ceny
Plane
Garancia rovnakej ceny ako priamo v cestovnej kancelárii
Compass
Najväčšie rakúske a české cestovné kancelárie na jednom mieste
Card
Rezervácia online s možnosťou platby platobnou kartou