Kanárské ostrovy

Info o krajinách

Kanárské ostrovy

Dnes
23 °C
Čas letu
≈ 4h 40m
Mena - 1 = EUR
1 €
Časový posun
-1, 4:15
Zájazdy
O Kanárskýcg ostrovoch
Tipy na výlet
Galéria
Počasie a kedy ísť
Formality & víza
Zájazdy od 514

O Kanárskýcg ostrovoch

Kanárske ostrovy sú vďaka svojej typickej vegetácii, v ktorej nájdete zastúpené typické európske ale aj africké rastliny, nazývané aj „minikontinentom v Atlantiku“. Fascinujúcu krásu divokej prírody objavíte v dvetisíc metrov vysokom pohorí v strede ostrova Gran Canaria. Pokoj a odpočinok si zas môžete dopriať na prekrásnych piesočnatých plážach. Pre tých , ktorí radšej športujú ponúkajú Kanárske ostrovy veľa športových aktivít: potápanie, vodné lyžovanie, surfovanie, plachtenie, golf, plážový volejbal a aj squash. Mnohé z miestnych reštaurácií, barov a kaviarní Vás okúzlia príjemnou atmosférou. Medzi vyhľadávané z týchto ostrovov patria Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife, Fluertevenura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Kanárske ostrovy so svojou príjemnou subtropickou klímou ležia 100 až 500 kilometrov od východného pobrežia Afriky. S výberom najvhodnejšieho ostrova pre Vás z týchto siedmich Vám radi poradíme.

Ostrov - GRAN CANARIA

Tento ostrov s 350 slnečnými dňami v roku je rajom pre všetkých milovníkov opaľovania. Najmä juh ostrova je prispôsobený turizmu a rodinám, ktoré milujú ľahko sa zvažujúce pláže medzi Playa del Inglés a majákom Maspalomas. Obrovské duny za majákom sú obľúbeným miestom pre opaľovanie. Vo vnútrozemí ostrova sa nachádzajú hlboké rokliny, voňavé borovice a odľahlé horské dedinky. Serpentíny obklopujúce skalnaté horské masívy otvárajú pohľad na snehobiele dedinky nachádzajúce sa na úpätí hôr. Cruz de Tejeda, je najvyšší pás ostrova. Je zaujímavý hlavne prírodným úkazom , kde oblaky prichádzajúce z vlhkého severu miznú ihneď po prechode rozhraním do suchej južnej časti ostrova.

San Augustín
San Augustín se nachází na jihu Kanárských ostrovů a táhne se podél bizardní příkrého pobřeží se dvěma zátokami, které jsou z části ohraničené skalami. Autobusové spojení jezdí do Playa del Inglés, Maspalomas a Las Palmas. Nad skalnatým pobřežím vede pěší cesta do Playa del Inglés. Vhodné místo pro surfaře, možnosti zábavy nabízí obchodní centrum s restauracemi a obchody.

San Augustín

San Augustín sa nachádza na juhu Kanárskych ostrovov a tiahne sa pozdĺž nezvyčajne príkreho pobrežia s dvoma zátokami, ktoré sú z časti ohraničené skalami. Autobusové spojenie jazdí do Playa del Inglés, Maspalomas a Las Palmas. Nad skalnatým pobrežím vedie pešia cesta do Playa del Inglés. Vhodné miesto pre surfistov a množstvo zábavy ponúka obchodné centrum s reštauráciami a obchodmi.

Playa del Inglés

Moderné prázdninové centrum na juhu ostrova disponuje veľkým množstvom hotelov, apartmánov a bungalovov v prekrásnych záhradách Playa del Inglés. Záhrady sú známe svojou 6 km dlhou a 100 metrov širokou piesočnatou plážou, ktorá sa rozprestiera až k susednému miestu, Maspalomas. Piesočnaté duny sú obľúbené zvlášť u nudistov. Stredobodom Playa del Inglés je Yumbo centrum, kde sa nachádzajú banky, lekári a supermarkety.

Maspalomas

Maspalomas leží na južnej špičke Kanárskych ostrovov vo fascinujúcej dunovej krajine. Tie najväčšie sťahovavé duny sú z časti prísne chránené, pretože v nich hniezdia ojedinelé druhy vtákov. Návštevníci, ktorí chcú vidieť túto jedinečnú panorámu, sa vydávajú na cestu krajinou na chrbtoch tiav. Medzi Playa del Inglés a Maspalomas sa nachádza zóna Campo Internacionál a 18 jamkové golfové ihrisko.

Los Palmitos

Nadšencov prírody priťahuje údolie Palmitos. Leží asi 12 km od Maspalomas vo vnútrozemí a je ideálnym odpočinkovým miestom so zaujímavými výletnými cieľmi. Obzvlášť obľúbený je prírodný raj „park Palmitos“, v ktorom žije cez 1500 druhov vtákov.

Puerto de Mogán

Ten, ktorý chce spoznať Kanárske ostrovy z ich druhej stránky, by mal navštíviť idylické miesto Puerto de Mogán. V malých reštauráciách a baroch v prístave sa môžete zoznámiť s lahodnou kanárskou kuchyňou alebo sa previesť na lodi a vychutnávať si atmosféru prístavu. Schádzajú sa sem jachtári z celého sveta. Puerto de Modán je vhodným začiatočným bodom pre výlety do okolia.

Playa del Cura

Malé prázdninové miesto leží v zátoke ohraničenej skalami. Nachádza sa tu prírodná kamenito-piesočnatá pláž, trochu odľahlá od Playa de Amadores, umelo vytvorenou zátokou so svetlým pieskom. Nájdete tu aj malé nákupné stredisko.

Playa del Taurito

Vďaka jemnému piesku na pláži a skalnatému ohraničeniu je Playa de Taurito u návštevníkov veľmi obľúbená. V strede údolia sa nachádza veľká lagúna Lago Taurito. Playa de Taurito je vhodným východiskovým bodom pre výlety do horského sveta Kanárskych ostrovov.

Ostrov - LANZAROTE

Tento ostrov patrí medzi najohnivejšie z Kanárskych ostrovov. Viac ako tretina ostrova bola pochovaná pred 300 rokmi pri výbuchu sopky. Výbuch pokryl celý ostrov lávou a popolom. V národnom parku Timanfaya Vám sprievodcovia radi ukážu aktivitu sopiek. Nalejú vedro vody do jamy a za pár sekúnd z nej vystrelí prúd horúcej pary. Niektorí považujú pláž Famara za najkrajšiu pláž Španielska. Táto 100 metrov dlhá pláž skutočne ponúka prekrásnu kulisu sopiek a tyrkysového mora. Je tiež ideálnou plážou pre surfovanie a výlety na kitoch. Na kúpanie sa bohužiaľ kvôli silnému príboju nehodí. Pokiaľ hľadáte miesto na kúpanie, tak je pre Vás tou pravou východná strana ostrova. Nájdete na nej prekrásne pláže, ktoré vďaka svojej šírke poskytujú príjemnú intimitu každému z návštevníkov. Na juhu sa môžete previesť na ťavách cez Ohnivé hory a obzrieť si surreálnu krajinu ostrova. Taktiež sa môžete poprechádzať po národnom parku Timanfaya. Na ostrove väčšinu roku neprší vďaka vhodným pasátovým vetrom. Nechajte sa okúzliť týmto sopečným ostrovom a jeho čiernymi plážami. Ostrov je ideálny pre všetkých milovníkov kúpania a dobrodružnej duše, ktorých láka spoznávanie sopečnej krajiny.

Playa Blanca

Playa Blanca kedysi rybárska dedinka sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V predchádzajúcich rokoch sa stala obľúbenou dovolenkovou destináciou, bez toho, aby stratila svoj pôvodný charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Množstvo kaviarní a barov zve cez deň, ale aj večer k sneniu a tancovaniu.

Puerto del Carmen

Je najväčším dovolenkovým centrom ostrova so živou medzinárodnou atmosférou. Objavte kilometrovú pobrežnú promenádu so širokou ponukou reštaurácií, barov, butikov a obchodov so suvenírmi. Alebo sa prejdite do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí aj linkový autobus. V starom prístave sa zas môžete večer prizerať ako miestni obyvatelia hrajú boccia.

Costa Teguise

Vhodne položené hotelové komplexy v upravených záhradách, dlhá plážová promenáda, obchody, útulné reštaurácie a bary. - To je Costa Teguise. Za svoj vzhľad vďačí španielskemu umelcovi a architektovi Césarovi Manriquemu. Moderné dovolenkové centrum má viac zátok na kúpanie, či už prírodných alebo umelých.

Ostrov - FUERTEVENTURA

Po prílete na ostrov sa nezľaknite. Celý ostrov je šedý, plný kamenia a pôsobí skoro ako krajina na Marse. Zeleň z ostatných ostrovov by sme tu hľadali márne, pričom pohľad na tyrkysové more Vám zaručene vyrazí dych. Na pustom ostrove pred pobrežím Afriky sú kilometrové pláže. Jemný svetlý piesok nájdete až po horizont ostrova a na celých 50 kilometroch pobrežia. Preto je tento druhý najväčší Kanársky ostrov ideálny na kúpanie. Tyrkysové more je celkom priezračné a ostrov ponúka nekonečné pláže. Tento pustý ostrov pred Afrikou je dokonale stvorený pre dovolenku na pláži. Ponúka ale omnoho viac než len pláže. Vyhliadkový bod Mirador Morro Velosa určite stojí za Vašu návštevu. Ten, kto putuje z Valle de Santa Inéz smerom Berges Tegú nemôže odbočku na vyhliadku minúť. Z 650 metrov vysokého bodu máte prekrásnu vyhliadku na severnú časť ostrova a na duny Corralejo. Medzi nimi sa tiež nachádza snehobiela dedinka Las Playitas, ktorá pripomína andalúzske dedinky. Fuerteventura je ideálnym ostrovom pre všetkých milovníkov pláží, surfistov, pre rodinnú dovolenku a tiež pre ľudí, ktorí sa chystajú zažiť aktívnejšiu dovolenku.

Costa Calma

Costa Calma je čím ďalej tým viac obľúbenejším dovolenkovým miestom. Sú tu ideálne podmienky pre windsurfistov, útulné hotely a apartmány, rovnako ako pokojné okolie s množstvom reštaurácií a obchodným centrom. Linkový autobus jazdí niekoľkokrát denne do ostatných miest ostrova Fuerteventura.

Corralejo

Corralejo leží v malej zátoke, vzdialené je asi 35 km od hlavného mesta ostrova Puerto del Rosario. Ponúka veľké množstvo reštaurácii, obchodných a zábavných centier. Večerným miestom stretnutí obyvateľov aj turistov je Plaza. Prírodným zázrakom ostrova je zhruba 6 km južne položená dunová krajina El Jable. Vychutnajte si výlet do tejto chránenej krajinnej oblasti.

Ostrov - TENERIFE

Teneriffe je vďaka svojim 2057 metrom štvorcovým najväčším z Kanárskych ostrovov. Je tiež najrozmanitejším ostrovom zo všetkých. Sever pripomína Hawai a príroda ju tu najrozmanitejšia. Nájdete tu jemné pieskové pláže a masívne skaly na pobreží. Nájdete tu aj zelené údolia a nezvyčajné skalnaté masívy. Divoké ľaliovníky a metrové miečniky premieňajú ostrov na rozkvitnutý raj. Na juhu nájdete kilometrové pláže a nad týmto všetkým sa týči najväčšia hora Španielska. Pico del Teide je vysoká 3715 metrov a obklopujú ju malebné koloniálne dedinky. Pešia cesta cez pohorie Anaga je prekrásna, vzrušujúce zas cesty okolo hory Pico del Teide. Taktiež milovníci pláží si prídu na svoje na tomto ostrove. Najkrajšia je pláž Playa de Las Teresitas, ktorá je známa aj svojím jemným pieskom privezeným priamo zo Sahary. Pláž sa nachádza pri hlavnom meste Santa Cruz a je obklopená stovkami paliem. K najviac navštevovaným plážam patrí Playa de Los Cristianos. Najideálnejšou pre rodiny s deťmi je ale Playa del Duque pri Costa Adeje. Má najjemnejší šedý piesok a pokojné vlny. Surfisti zas milujú pláž Playa El Médano. Teneriffe je tým pravým ostrovom pre aktívnu dovolenku a pre ľudí, ktorí sa neboja dobrodružstva a milujú zelenú prírodu.

Costa Adeje/Playa de las Americas

Dovolenkové centrum sa nachádza na juhu ostrova. Pokojné a rušné úseky rezortu sa navzájom striedajú a ponúkajú zábavu pre každého. Predovšetkým pulzujúca Playa de Las Americas priťahuje veľké množstvo návštevníkov. Prijmite pozvanie na prechádzku po 8 km dlhom pobrežnej promenáde od Los Cristianos až do Costa Adeje. Tu sa nachádzajú architektonicky prekrásne kvalitné hotely a umelo vytvorené pláže. K aktívnemu odpočinku Vás vyzýva aj 18 jamkové golfové ihrisko.

Playa Paraiso

Rybárska dedina priťahuje predovšetkým návštevníkov, ktorí majú radi pokoj a samotu. Nachádza sa asi 12 km od Playa de Las Americas a disponuje volejbalovým ihriskom. Navštíviť môžete aj zvláštnu atrakciu „Tenerife Pearl“.

Puerto de la Cruz

Elegantná dovolenková destinácia na severe ostrova priťahuje návštevníkov svojimi príjemnými teplotami počas celého roka. Historická časť mesta v španielskom koloniálnom štýle stojí za návštevu. Puerto de la Cruz je vhodným východiskovým bodom pre zahájenie výletov a prírodných exkurzií. Za zmienku stojí botanická záhrada „Loro parque“ alebo „Bananera el guanche“, kde sa dozviete všetko o pestovaní banánov.

Ostrov - LA PALMA

Tento ostrov je približne tak veľký ako Hamburg a žije tu 85 000 obyvateľov. Celý je popretkávaný pešími uličkami, ktorých spoločná dĺžka presahuje cez 850 km. Španieli ostrov prezývajú La Isla bonita, čo znamená krásny ostrov, keďže je zo všetkých kanárskych ostrovov najzelenší. Ten, kto sa vydá na tento ostrov, sa nechystá ležať na pláži, ale prežiť aktívnu dovolenku. Určite tu nájdete prekrásne zálivy, ale pravým pokladom ostrova je jeho zelené bohatstvo. Veľa z peších cestičiek vedie popri pobreží a tak máte možnosť uvidieť dramatické panorámy. Cesty často vedú okolo mýtických, skoro už zabudnutých miest, popri roklinách a kaňonoch, okolo ktorých už nevedú žiadne cesty pre autá. Najdobrodružnejšia je cesta na okraj Caldera de Taburiente. Je to sopka s najväčším kráterom sveta. Na šírku má totiž celých desať kilometrov. La Palma presvedčí  k chôdzi aj odporcov pešej turistiky. Prekrásnou je tiež dedinka San Andrés,  

Ostrov - LA GOMERA

Na tento ostrov taktiež neletia priame lety. Môžete sa však naňho dostať z juhu Tenerife, trajektom do San Sebastián de La Gomera. Vďaka tomuto obmedzeniu ostrov nepatrí medzi masovo navštevované. Veľké hotelové komplexy a turistické centrá by ste tu hľadali zbytočne. Ale za to sa tu môžete ubytovať v apartmánoch, finkách alebo prázdninových domoch. Miestne domu majú zväčša farebné fasády, ktorí sú v kontraste so zelenou miestnou prírodou. La Gomera je druhým najmenším ostrovom. Má len jediné pohorie a v minulosti bol ostrovom subkultúry hippie. Cyklistické túry po pohorí sú naozaj len pre fyzicky zdatných, keďže ostrov je plný extrémne strmých serpentín. Staré kozie cestičky Vás prevedú prírodou okolo divokých roklín a rozkvitnutých údolí. Z 1487 metrov vysokého Garojonay vedú nekonečné svahy a údolia až ku krivolako členitému pobrežiu. V národnom parku môžete objaviť aj najväčší súvislý vavrínový les na svete. Na plantážach banánovníkov objavíte špecifický banán tohto ostrova. Tento banán je menší a lahodne aromatický. Najobľúbenejšie pláže ostrova sú v údolí Valle Gran Rey. Pláž Playa de Valle Gran Rey leží medzi pobrežím La Playa a La Puntilla. Z pláže del Ingles zas srší šarm divokej romantiky. Lagúna Charco del Conde je ideálna pre deti. La Gomera je správnym ostrovom pre všetky športové duše, ktoré si chcú odpočinúť mimo turistickej destinácie. Ostrov si zamilujete vďaka jeho atypickej prírode

Ostrov - EL HIERRO

Tento ostrov je najmenší z Kanárskych ostrovov a od roku 2012 je chránený UNESCO. Ostrov so svojimi 11000 obyvateľmi nie je prispôsobený masovému turizmu a aj vďaka silným vlnám sa nehodí pre dovolenku pri mori. Napriek tomu Vás priláka svojou prekrásnou prírodou. Pôsobí, akoby nebol dotknutý civilizáciou ani turizmom. Okraj Európy Vás okúzli meditatívnou samotou. Neexistuje tu priemysel a ani veľké mestá. Na ostrov ani nelietajú žiadne priame lety, Letieť môžete s prestupom na Tenerife alebo Gran Canaria. Pre milovníkov športu je tento ostrov ideálny. Môžete tu jazdiť na horskom bicykli, putovať po horách alebo sa potápať. Práve pre potápačov je tento ostrov priam stvorený. Voda je priezračná a môžete v nej zahliadnuť rôzne druhy veľrýb a manty obrovskej. Nádherný je aj pohľad na podmorskú vyhasnutú sopku El Bajón, ktorá je domovom veľkého množstva druhov rýb, preto sa pripravte na skutočne nádherný pohľad. Ostrov je ideálny pre všetkých milovníkov potápania a pokoja. Zažite nedotknutú prírodu a jedinečný podmorský svet tohto ostrova. Elegantný prázdninová destinácia na severe ostrova priťahuje návštevníkov celoročne príjemnými teplotami. Historická časť mesta v španielskom koloniálnom štýle stojí za návštevu. Puerto de la Cruz je vhodným východiskovým bodom pre organizovanie výletov a prírodných exkurzií. Za zmienku stojí botanická záhrada "Loro parque" alebo "Bananera el Guancha", kde sa dozviete všetko o pestovaní banánov.

Tipy na výlet

Fakultatívne výlety sprostredkovávané miestnymi agentúrami. S rezerváciou pomáha delegát.

Safari na ťavách € 36,-

Kanárske ostrovy á la carte € 60,-

Casa romantica € 57,-

Prístavné mesto Las Palmas € 24,-

Jazda na katamaráne € 50,-

Jeep safari € 43,-

Možnosť potápania, jazdy na koni a hranie golfu

 

Počasie a kedy ísť

Gran Canaria

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najvyššia teplota

21

22

22

22

23

24

25

26

26

26

24

22

Najnižšia teplota

14

14

15

16

17

18

19

21

21

19

18

16

Teplota vody

19

18

18

18

19

20

21

22

23

23

21

20

Dĺžka slneč. svitu

6

7

7

8

8

9

9

9

8

7

6

6

Daždivé dni

8

5

5

3

1

1

1

1

1

5

7

8

Relatívna vlhkosť

72

73

73

73

72

74

77

76

75

75

74

73Fuerteventura

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najvyššia teplota

19

19

20

21

23

24

27

27

26

24

21

19

Najnižšia teplota

12

12

13

13

15

16

19

19

18

17

15

13

Teplota vody

18

18

17

17

18

20

21

22

22

22

20

19

Dĺžka slneč. svitu

6

7

7

8

9

10

11

11

8

7

6

5

Daždivé dni

7

5

4

2

1

0

0

0

0

4

5

7

Relatívna vlhkosť

68

67

64

61

63

63

59

62

66

67

68

66

 

Formality & víza

Platný občiansky preukaz alebo cestovný pas pre občanov Slovenska a Českej republiky s platnosťou minimálne 6 mesiacov po odchode z dovolenky. Držiteľ iného cestovného pasu je povinný sa informovať o pasových a vízových povinnostiach do danej destinácie na príslušnej ambasáde.

Zájazdy do destinácie Kanárske ostrovy

Kam môžete ísť

Fuerteventuraod 514
Gran Canariaod 553
Lanzaroteod 651
Tenerifeod 549
Všetky regiónyzobraziť

Najlacnejšie zájazdy do destinácie

Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Origo Mare (Lajares)

78 %
Recenzie
(96)
Origo Mare by Pierre & Vacances Village Clubs

Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Origo Mare (Lajares)

78 %
Recenzie
(96)
MapaFoto
 • Vhodný pre deti
 • Cyklistika
 • Miniclub
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Tobogán
 • Vodné športy
 • Detské ihrisko
 • Detská herňa
 • Detský bazén
 • WIFI k dispozícii
 • 7 nocí
 • Bez stravy
 • Letecky
Cena na osobuod 514

Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Costa Calma (Playa Barca)

83 %
Recenzie
(662)
R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference

Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Costa Calma (Playa Barca)

83 %
Recenzie
(662)
MapaFoto
 • Vhodný pre deti
 • Wellness
 • Miniclub
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Detské ihrisko
 • Detská herňa
 • Detský bazén
 • Surfovanie
 • WIFI k dispozícii
 • Priamo na pláži
 • Vnútorný bazén
 • 7 nocí
 • Raňajky
 • Letecky
Cena na osobuod 521

Kanárske ostrovy, Tenerife, Santa Ursula

79 %
Recenzie
(33)
La Quinta Park Suites

Kanárske ostrovy, Tenerife, Santa Ursula

79 %
Recenzie
(33)
MapaFoto
 • Vhodný pre deti
 • Vyhrievaný bazén
 • Wellness
 • Posilňovňa
 • Bazén
 • Squash
 • Detský bazén
 • WIFI k dispozícii
 • 7 nocí
 • Bez stravy
 • Letecky
Cena na osobuod 549

Inšpirujte sa recenziami našich zákazníkov

Žiadne recenzie neboli nájdené

Prečo si zvoliť Airstop

Globe
18 rokov Vám prinášame vysokú kvalitu cestovania za skvelé ceny
Plane
Garancia rovnakej ceny ako priamo v cestovnej kancelárii
Compass
Najväčšie rakúske a české cestovné kancelárie na jednom mieste
Card
Rezervácia online s možnosťou platby platobnou kartou